Vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska podporuje aj SaS, zverejnené videá všetko len potvrdili

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAS: Stanovisko k aktuálnej koaličnej kríze
Podpredseda SaS a minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling, predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Bratislava, 15. marec 2021. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podporuje vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska. Správnosť tohto kroku totiž podľa liberálov dokazuje aj zostrih medializovaných videí, na ktorých vojenský pridelenec ruskej ambasády verbuje špiónov. V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Je neprijateľné, aby si ,kvázi diplomati´ kupovali slovenských občanov. Taktiež však tí, čo podľahli lžiam a lákadlu peňazí, jednoducho páchali vlastizradu. Veríme, že súdy a generálna prokuratúra budú konať promptne a v záujme ochrany Slovenskej republiky,“ dodala strana v stanovisku.

Na základe vyhodnotenia slovenských spravodajských služieb Slovenská republika rozhodla v pondelok 14. marca o vyhostení troch pracovníkov Veľvyslanectva Ruskej federácie v SR za ich pôsobenie v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Informovalo to tom ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí s tým, že uvedené osoby musia opustiť územie SR do 72 hodín.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ondrej Šprlák
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRSaS Sloboda a Solidarita