Dominika Cibulková sa cez Šafářovú dostala do finále v Linzi

Dominika cibulkova

LINZ 15. októbra (WEBNOVINY) – Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do finále dvojhry na turnaji WTA Generali Ladies v rakúskom Linzi (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch v hale).

Siedma nasadená hráčka zvíťazila v sobotňajšom semifinálovom zápase nad Češkou Luciou Šafářovou za 76 minút 6:1, 6:4. Cibulková využila štyri z deviatich možností na brejk, jej protivníčka premenila jeden z troch takýchto situácii.

S postupom som veľmi spokojná. Od prvej do poslednej lopty som hrala dobre a agresívne, nedala som Lucii šancu. Ona je hráčka, ktorá si ide pre svoje údery. Dnes som hrala veľmi rýchlo, solídne, podávala som veľmi dobre, takže dnes som na kurte nemala žiadne mínus. To mi zaručilo víťazstvo, pretože proti Lucke nie je ľahké hrať,“ povedala pre agentúru SITA Dominika Cibulková.

Súperkou 22-ročnej Bratislavčanky vo finále bude víťazka druhého sobotňajšieho semifinále Petra Kvítová (ČR-1) – Jelena Jankovičová (Srb.-3). Dominika Cibulková postúpila iba do svojho tretieho finále na hlavnom ženskom okruhu, predtým bojovala o titul (v oboch prípadoch neúspešne) v roku 2008 na turnajoch v Amelia Island a Montreale.

V prvom sete na kurte jasne dominovala Dominika Cibulková, ktorá súperke dovolila uhrať iba jedinú hru. Set priviedla do víťazného konca sériou šestnástich víťazných loptičiek. V druhom si až do stavu 4:4 súperky držali svoje podania, no sympatická Slovenka potom premenila brejkbal a vzápätí pri vlastnom podaní potvrdila svoj postup do finále.

Dominika Cibulková má za postup do nedeľňajšieho finálového súboja istotu 200 bodov do počítačového poradia a odmenu 19-tisíc USD. V prípade celkového triumfu získa až 280 bodov a 37-tisíc USD.