Sú záhradné altánky z Poľska nekvalitné?

Ratanový záhradný altánok
zdroj: gettyimages.com
...

Altánok, to nie je len drevená či murovaná stavba uprostred záhrady. Altánok je o zážitkoch, o spoločne strávených chvíľach s rodinou a bujarých večeroch s priateľmi. Premýšľate nad jeho umiestnením aj vo vašej záhrade? Prezradíme vám, prečo je vaše rozhodnutie správne.

Kvalita a cena musia byť v rovnováhe

Altánok si môžete postaviť aj svojpomocne. V prvom rade je nutné nájsť vhodné miesto v záhrade. Keďže altánky môžu byť otvorené alebo polootvorené, vhodnou alternatívou je aj slnečné stanovište. Vrch altánku je vždy uzatvorený, intenzívnych slnečných lúčov sa tak nemusíte obávať. Existujú rôzne typy, ale aj tvary altánkov. Najčastejšie sa stretnete s kruhom, štvorcom, prípadne šesťuholníkom či osemuholníkom. Prekážkou nie je ani atypický tvar. Na voľnú ruku sa môžete tešiť aj v oblasti materiálov. Altánok bude potrebovať dobrý podklad, ktorý závisí od jeho umiestnenia, napr. drevo, dlažba, betón alebo štrk.

Vyčleňte altánku dostatočne veľký priestor, pretože nehovoríme o maličkom prírastku, ale dominante záhrady. Inak je už jeho situovanie na vás. Vynikne v strede pozemku, neďaleko bazéna, ale aj v príjemnom tieni stromov. Z materiálov je najobľúbenejšie drevo. Navodzuje totiž ideálny súzvuk s prírodou. K dispozícii máte nielen rôzne druhy, ale aj odtiene. Máte v záhrade kovovú lavičku? Zakomponujte do dreveného altánku kovové prvky a vytvoríte tak dokonalý súlad. Doplňte altánok záhradným sedením a romantická idylka je na svete.

Pozrite si záhradné altany v týchto e-shopoch:

Ako sme už spomenuli, prvým krokom k úspešnej stavbe je podklad. Dbajte na to, aby bol terén pod podkladom dobre zarovnaný. Následne kladieme podkladovú časť, napr. drevo, betón či dlažbu. Altánok, tak ako všetko, musí stáť na pevných základoch. Rôzny tvar a podobu môže mať aj strecha altánku. Pokrývať ju môžu dosky, plech, prípadne šindle. Obľúbené sú aj rôzne ozdoby či dokonca obrazce a postavičky. Altánok si viete vyskladať predne podľa svojich predstáv.

Pozrite si aj tieto záhradné altany:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: