Spálňová zostava - keď chcete, aby bola spálňa komplet

Spálňová zostava
zdroj: gettyimages.com

Nesprávne zvolený štýl, jeho kombinácia a celkové farebné zladenie môžu dokonca ovplyvniť spánok. Naopak, správnym zosúladením nábytku a interiéru bude váš spánok pokojný, a to aj v malej spálni. Výrobcom vopred namixované kusy nábytku sa o takúto harmóniu postarajú.

...

Z čoho pozostáva?

Zariaďte si vašu spálňu tak, aby bol váš spánok kvalitný a pokojný. Hlavnú úlohu bude mať, samozrejme, posteľ. Viac sa dočítate v článku „Nábytok do spálne pre byt aj dom.“. Posteľ môže aj nemusí byť súčasťou spálňovej zostavy. Tá totiž nemá predpísané zloženie a počet skríň či druhov nábytku.

V spálňových zostavách však nikdy nechýba šatníková skriňa. Jej dizajn a funkčnosť sa opäť odvíja od priestoru, ktorý máte k dispozícii. Podľa toho si vyberáte jej vnútorné usporiadanie či klasické alebo posuvné dvere. Nevýhodou spálňových zostáv môže byť nedostatočné množstvo variantov vnútorného usporiadania úložného priestoru skríň.

Ďalším nábytkom, ktorý je súčasťou spálňového kompletu, býva posteľ, komoda alebo nočné stolíky. Tie môžu spolu so skriňou tvoriť jednu zostavu, prípadne sa niektoré druhy nábytku dajú zameniť za ďalšiu komodu či skrinku. Všetko záleží od predajcov. Nočné stolíky nie sú prežitkom, ale výborným asistentom. Naozaj oceníte ich praktickosť. Poskytnú vám priestor na umiestnenie dizajnovej lampy alebo na odkladanie vecí. Knihu, ktorú ste večer dočítali nemusíte vrátiť na pôvodné miesto. Stačí iba zhasnúť a nemusíte vstávať z postele. Komodu využijete najmä na spodnú bielizeň alebo na odkladanie osobných vecí.

Pozrite si spálňové zostavy v týchto e-shopoch:

Aké sú výhody?

Ako si zjednodušiť zariaďovanie spálne? Riešenie problému je jednoduché. Ak preferujte nejaký štýl nábytku, nemusíte tráviť hodiny hľadaním ideálnych skríň, postelí, komôd či nočných stolíkov. Spálňová zostava vám uľahčí prácu a jednotlivé komponenty pre vás namieša v jednotnom dizajne.

Spálňa v provensálskom štýle je vhodnou vtedy, ak sa považujete za romantickú dušu. Prevaha bielej farby a dôraz na rôzne doplnky a posteľnú bielizeň je súčasťou tohto štýlu. Nezabúdajte na fakt, že v spálni spíte dvaja. Nevytvárajte z nej čisto ženskú miestnosť. Ak spálňová zostava pripomína víkendy strávené na vidieku, tento masívny vzhľad zjemníte doplnkami a vhodným osvetlením.

Moderné spálňové zostavy či nestarnúca klasika v podobe dreva majú taktiež široké zastúpenie v ponuke. Ak ste sa ešte stále nerozhodli pre sektorový nábytok, inšpirujte sa v našom internetovom katalógu.

Pozrite si aj tieto spálňové zostavy:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: