Solárne záhradné sprchy postavíte kamkoľvek

Solárna záhradná sprcha
zdroj: gettyimages.com
...

Kladiete si otázku, na čo už len využijete solárnu sprchu? Možno by ste sa nad jej praktickosťou doslova čudovali. Prinesie vytúžené osvieženie počas horúcich letných dní. V prípade, že máte v záhrade aj bazén, môžete sa pred vstupom do vody osprchovať. Znížite tak nielen svoju telesnú teplotu, ale zbavíte sa aj prípadným nečistôt, ktoré by ste inak priniesli do vody.

Efektívne záhradné sprchovanie

Na výber máte dva základné typy – prenosnú a pevnú solárnu sprchu. Prenosný typ je, z hľadiska využívania, praktickejší. Je vám k dispozícii prakticky kdekoľvek, nakoľko ju viete prenášať. Jednoduché je aj zazimovanie, sprchu schováte dovnútra a je to. Pevná solárna sprcha bude vyžadovať o niečo viac stavebných zásahov. Zvoľte miesto, kde ju budete mať najviac po ruke. Vybudujte základy, odtok, skrášlite okolie a môžete sa veselo sprchovať.

Zásobník vody
Solárne sprchy disponujú nádržkou s objemom od 20 do 40 litrov. Nejde teda o nič veľké. Dopraje vám maximálne osvieženie, určite si ale neplánujte plnohodnotné sprchovanie. Teplota vody môže dosiahnuť až 60 stupňov, preto sprchy disponujú aj zmiešavacou batériou, ktorá privádza studenú vodu. Solárna sprcha musí byť vždy napojená na zdroj vody.

Pozrite si záhradné solárne sprchy v týchto e-shopoch:

Miesto
Nádržka rovná sa solárny kolektor, prostredníctvom ktorého sa zohrieva voda. Miesto, kde solárnu sprchu umiestnite by mal byť prevažnú časť dňa zaliaty slnkom. Ideálnym riešením je preto južná strana.

Vzhľad
Aj solárne sprchy sú dizajnovým kúskom. Vyberte si takú, ktorá sa vám nielen páči, ale zapadne aj do záhrady a doplní celkový vzhľad okolia domu. Šetriť v tomto prípade nie je práve najlepší nápad, lebo solárnu sprchu kupujete aj na niekoľko rokov. Nemusíte sa obávať ani ceny, nakoľko exteriérové sprchy sa pohybujú v rozmedzí 100 až 300 eur.

Bazénové variácie
Máte v záhrade aj bazén? V takom prípade si zaobstarajte solárnu sprchu aj s dolným panelom, na ktorom sa bude nachádzať kohútik. Ideálne riešenie, ako sa zbaviť nečistôt na chodidlách a vstúpiť tak bez obáv do bazéna.

Záhradná sprcha
zdroj: gettyimages.com

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: