Romantická spálňa - inšpirácie pre vás

Romantická spálňa
zdroj: gettyimages.com

Osvetlenie

Nemusíte si zvoliť vidiecky štýl spálne, aby sa stala táto izba romantickou. Pokojne ju môžete ladiť aj v modernom duchu či v akomkoľvek inom štýle. Dôležité je zamerať sa na detaily. Osvetlenie v spálni má tiež romantickú funkciu, a to hneď v niekoľkých variantoch. Napríklad v podobe stropného osvetlenia zapusteného v sadrokartóne, pripomínajúceho hviezdnu oblohu (a nemusí vyzerať gýčovo), ďalej v podobe lámp na nočných stolíkoch či LED podsvietení nábytku.

...

„Nastajlovaná“ posteľ

Romantickým dojmom dokáže pôsobiť aj samotná posteľ. A to najmä vtedy, keď je jej súčasťou vyššie čelo. Čelo postele môže byť vyrobené z akéhokoľvek materiálu – drevo, kov, ich kombinácia, koža, čalúnené poťahy a pod. Čalúnenie nábytku dodáva obzvlášť romantický pátos. Bytový textil, akými sú napríklad závesy v spálni či posteľná bielizeň a vankúše, sa taktiež podieľa na vytváraní celkového dizajnu tejto miestnosti. Stačí zvoliť romantické vzory či motívy a hneď sa pri večernom odpočinku cítite inak.

Oheň v spálni

Krb vytváral romantickú atmosféru v akejkoľvek miestnosti od nepamäti. Ak máte veľkorysý priestor a dobré dispozičné riešenie spálne, doprajte si romantiku ohňa. Možno bol krb vo vašich predstavách o ideálnej spálni odjakživa, no naopak, nemáte dostatočne veľkú miestnosť, siahnite po jeho alternatíve – tzv. biokrbe (v podstate ho môžete zavesiť na stenu „ako obraz“).

Pozrite si nábytok do spálne v týchto e-shopoch:

Atypický priestor

Podkrovie má osobitý charakter. Ak je jeho súčasťou spálňa, romantika zrazu nadobúda iný rozmer. Vychutnáte si ju napríklad, keď ležíte v posteli pod strešným oknom a sledujete hviezdnu oblohu. Niekomu síce môžu v tomto prípade prekážať ranné lúče slnka, tá romantika však za to stojí. Ak predsa len neumiestnite posteľ pod okno, o romantickú atmosféru sa môžu postarať aj priznané drevené trámy s ďalšími doplnkami. Štruktúra dreva s bielou spálňou bude navyše pekne ladiť.

Pozrite si aj tieto krásne manželské postele:

Pozrite si fotogalériu k článku TU

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: