Prehozy a poťahy na sedacie súpravy skrášlia interiér

Prehoz na sedačku
zdroj: gettyimages.com
...

Pri odchode z domova zvyknú úzkostliví ľudia prikrývať sedačky igelitom, aby vyzerali čo najdlhšie ako nové. Takéto riešenie je však pomerne prehnané a vyostrené do krajnosti. Je prirodzené, že plynúci čas sa prejaví aj na našej vysnívanej sedacej súprave. O každý kus nábytku sa však musíme starať a výnimkou nebude ani sedačka. Starostlivosť a údržba závisia aj od materiálu a jeho povrchovej úpravy. Prehozmi, či poťahmi sedačku ochránite pred zbytočným znečistením, predĺžite jej životnosť a navyše si aj originálne skrášlite interiér.

Nech zostane sedacia súprava dlho ako nová

Každý z nás sa už určite zamyslel nad tým, ako docieliť, aby sedačka vyzerala čo najdlhšie ako nová a zároveň bola chránená pred nečistotami a fľakmi. Predísť opotrebeniu a poškodeniu môžete hneď niekoľkými spôsobmi. V prípade koženej sedačky je čistenie pomerne jednoduché. Drobné nečistoty zotriete handričkou a máte hotovo. Bojíte sa, že sa vám na sedačke začne šúpať koža? V prípade kvalitných kožených sedacích súprav takéto nebezpečenstvo rozhodne nehrozí. Koža sa môže začať mierne odierať a pri priamom slnečnom žiarení aj vyblednúť. Ak chcete uvedeným problémom predísť, zaobstarajte si na sedačku poťah, ktorý bude ladiť s celkovým interiérom aj so samotnou sedacou súpravou. Krycí materiál musí byť kvalitný. Len tak ochránite sedačku pred poškodením a neznehodnotíte jej luxusný a drahý dojem zbytočne dýčovitým kúskom. Na koženej sedačke budú vyzerať fantasticky aj jemné kožušiny. V prípade klasických sedačiek s látkovými poťahmi sú ideálnejšie deky, prikrývky alebo prehozy.

Pozrite si prehozy a poťahy na sedacie súpravy v týchto e-shopoch:

Pri riešení dilemy, čím prikryť sedačku, si môžete vybrať z dvoch možností. Prvou sú poťahy, ktoré si necháte vyhotoviť presne na mieru a vaša sedacia súprava bude dokonale chránená. Druhé riešenie je rovnako efektívne, ale lacnejšie. Sedačku pokryte prikrývkami, ktoré ju ochránia pred mechanickým poškodením. Ak sa prikrývky znečistia, jednoducho ich stiahnete a vyperiete. Nevýhodou je, že prikrývky nikdy dokonale neupevníte a určitá, aj malá, plocha sedacej súpravy zostane odokrytá. Prikrývky, či prehozy nájdete v rôznych cenových kategóriách, farbách, materiáloch aj vzoroch. Čiastočnou ochranou môže byť aj umiestnenie drobných vankúšikov, ktoré viete pri znečistení taktiež vyprať. Nepáči sa vám ani jedno z ponúkaných riešení. K dispozícii máte aj sedacie súpravy so snímateľným poťahom. Pri znečistení rovnako vyperiete, avšak táto možnosť nechráni vašu sedačku pred poškodením. Najlepšou ochranou koženkových sedačiek sú látkové prikrývky. V prípade ochrany sedacej súpravy pred znečistením a poškodením platí nepísané pravidlo, že lepšie je zakúpiť drahšiu a kvalitnú sedačku, ako jej lacnejšie a menej kvalitné varianty. Ak sa predsa len rozhodnete pre lacnejší kúsok, zainvestujte do kvalitných poťahov alebo prehozov.

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: