Nábytok do kúpeľne vyberajte dôsledne: Na čo by ste mali dbať?

Nabytok do kupelne temponabytok.sk_.jpg
Foto: Tempo nábytok
...

Kúpeľňa je priestor, ktorý chcete mať zariadený podľa vlastných predstáv. Tie často zmaria práve rozmery tejto miestnosti, ktorá v mnohých prípadoch nie je až taká rozľahlá. O to efektívnejšie by ste ju mali zariadiť. Ako na to?

Čas strávený v kúpeľni by nemal byť len nutnou zastávkou, ale aj príjemným potešením. S tým vám pomôže kúpeľňový nábytok, ktorý priestor zútulní a zároveň skryje všetko potrebné. Ktoré kúsky patria medzi kúpeľňové nevyhnutnosti?

Nepodceňujte skrinky – v kúpeľni sú nutnosť

V každej kúpeľni je potrebné mať skrinku, zrkadlo i svetlo. Umývadlové skrinky neslúžia iba na uchytenie umývadiel. Ich vnútorný priestor je potrebný na na uskladnenie hygienických potrieb i textílií, akými sú napríklad uteráky, župany alebo iné potreby dennej hygieny. Snažíte sa ušetriť každý centimeter? Ak ste obmedzení priestorom kúpeľne, zvoľte si malú alebo rohovú skrinku pre jedno umývadlo.

Ak však máte priestoru dosť, určite si vyberte efektné skrinky pre dvojumývadlo, ktoré sú veľmi obľúbené vo väčších rodinách. Nezabudnite na jednu vec – pre každé umývadlo existuje vhodná skrinka. Pokojne si vyberte aj skrinku s umývadlom, čím si uľahčíte prácu a ušetríte čas, ktorý by ste inak investovali do ladenia jednotlivých kúskov. Máte radi originálne riešenia? Čo by ste povedali na dosku pod umývadlo? Na trhu nájdete oceľové, mramorové a mnohé iné varianty, ktoré dotvoria priestor.

Veľkú službu urobia prídavné skrine

Ak máte veľa kozmetiky alebo drobností, ktoré sa zvyčajne uchovávajú ako doplnky do kúpeľne, zadovážte si aj prídavnú skriňu, vďaka ktorej získate navyše úložný priestor a tiež kus nábytku, ktorý doladí celkový interiér. Prídavné skrine môžu visieť na stene alebo stáť na podlahe. Nájdete ich v rôznych prevedeniach, záleží len od vášho vkusu, ktorú si vyberiete. V malých kúpeľniach majú svoje nezastupiteľné miesto skrine, ktoré obsahujú zrkadlo, poličky ale aj elektrické zásuvky a svetlo.

Toto je presne tá časť nábytku, ktorá zaberie málo miesta a urobí veľkú službu. Kúpeľňové skrinky neplnia len praktickú funkciu. Estetická stránka je tiež jednou z priorít, vyberte si pestrej ponuky farieb i rozmerov, vďaka ktorým interiér doladíte do dokonalosti. Veľmi dobrým riešením sú kúpeľňové zostavy, ktoré harmonizujú priestor a vytvárajú príjemnú atmosféru celku. Nájdete ich v modernom i klasickom prevedení, každý si príde na svoje. Šikovným riešením je vyskladať si vlastnú zostavu, ktorá rešpektuje limity vašej kúpeľne.

Čo všetko dokáže zrkadlo?

Denne sa pred ním upravíte, nie je to však všetko, čo dokáže. Priestor opticky presvetlí a zväčší. Môžete si vybrať z mnohých typov. Oblé tvary, štvorcové typy, obdlžníkové varianty, kúsky s vnútorným LED svetlom… Možností je doslova neúrekom. Zvážte svoje možnosti i svetelné limity vašej kúpeľne. Vyberajte aj podľa toho, koľko denného svetla do vašej kúpeľne preniká. Svetlo dotvára celok kúpeľne, preto sa vyrába v rôznych tvaroch, farbách i dizajnoch. Môžete si vybrať minimalistický kúsok, ale aj ultra moderné či retro. Ponuka je veľmi bohatá, rozhodujúci je len váš vkus a preferencie.

Nezabudnite na doplnky

Regály, predložky, koše na bielizeň… Aj tieto zdanlivo nedôležité kúsky určujú štýl kúpeľne a dotvárajú charakter miestnosti. Vyberte si doplnky, ktoré podčiarknu vašu kúpeľňu a kochajte sa príjemným priestorom, ktorý si sami zariadite podľa vlastných predstáv.

Informačný servis