Nábytok do kuchyne: 5 inšpirácií

Kuchyňa s ostrovčekom
zdroj: gettyimages.com

1. tip – kuchyňa v imitácii dreva

Trendom kuchynských liniek, ale aj ďalších druhov nábytku v domácnosti, je imitácia dreva a dekor rôznych štruktúr dreva. Najmä pri väčších kuchynských linkách je vhodné tento vzhľad skombinovať s jednofarebnými dvierkami skriniek. Či už zvolíte vysoký lesk alebo matné prevedenie, je len na vás.

...
Úzka kuchyňa
zdroj: gettyimages.com

2. tip – farebná kuchyňa

Ak ste ten typ, ktorý nemá rád mdlé farby a vo vašom byte či dome preferujete pestré farebné odtiene, pokojne ich aplikujte aj na dvierka kuchynskej linky. Ak ste odvážnejší a trúfnete si aj na farebné korpusy, neprežeňte to s dekoráciami a doplnkami.

Farebná kuchyňa
zdroj: gettyimages.com

3. tip – tradičná kuchyňa

Tradičná kuchyňa je nestarnúcou klasikou medzi kuchynskými linkami. Masívny vzhľad kuchynských skriniek má nadčasový charakter, a preto sa nemusíte obávať, že vaša kuchyňa bude nemodernou už o pár rokov. Stavte na istotu a zvoľte si tento stále zaujímavý štýl. Interiér kuchyne bude pôsobiť luxusným dojmom.

Vidiecky štýl kuchyne
zdroj: gettyimages.com

4. tip – s otvorenými úložnými priestormi

Omrzelo vás tradičné usporiadanie kuchynskej linky a riešenie jej úložných priestorov? Stavte na otvorené skrinky, regály a police. Každý riad, predmet či kuchynský pomocník bude mať svoje miesto, navyše budú ihneď poruke a dizajn kuchyne sa stane neobyčajným a zaujímavým. Vybrať si môžete tradičné police, ozdobné držiaky na police i moderné police s hmoždinkami, integrované do steny.

Biela kuchynská linka
zdroj: gettyimages.com

5. tip – do menšieho priestoru

Nezabudli sme ani na tých, ktorí bývajú v bytoch, či v menších domoch a riešia nedostatok priestoru. Aj menší priestor dokážete využiť funkčne a esteticky. Stačí vhodné navrhnutie usporiadania skriniek a zvolenie materiálov, ktoré sa postará o optické zväčšenie kuchyne. Vybrať si môžete tiež zo zaujímavých dekorov, ktoré dodajú šmrnc.

Úzka kuchyňa
zdroj: gettyimages.com

Pozrite si kuchynské linky v týchto e-shopoch:

Pozrite si aj tieto kuchynské linky:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: