Kúpeľňové závesy do sprchy sú v móde

Sprchový záves
zdroj: gettyimages.com

Sprchový záves je praktickým doplnkom, ktorého hlavnou úlohou je udržať kúpeľňu v suchu. Nezabúdajte však na to, že v kúpeľni bude plniť aj estetickú funkciu a prispeje k dotvoreniu celkového vzhľadu interiéru. Sprchové závesy sa vyrábajú z rôznych materiálov. Funkciu však majú všetky rovnakú, udržať vodu na svojom mieste. Jednotlivé materiály sa odlišujú vlastnosťami a cenou. Neviete si vybrať ten správny záves do kúpeľne? Poradíme vám.

...

Sprchový záves z PVC
Závesy vyrobené z vinylu patria k najlacnejším typom. Keďže sú stopercentne vodeodolné svoju kľúčovú funkciu plnia na jednotku. Pri najlacnejších typoch absentuje povrchová úprava, majú nižšiu gramáž, v sprche nepríjemne poletujú a môžu sa lepiť na telo. Vzhľadom k nízkej cene môžete starý záves kedykoľvek vymeniť za nový. V takomto prípade však určite nešetríme naše životné prostredie. K pozitívam PVC závesov patrí:

  • stopercentná vodeodolnosť
  • nízka cena
  • možnosť častejšej výmeny v prípade opotrebovania

Ako negatíva sa uvádzajú

  • najmenej kvalitné závesy
  • ľahko sa lepia na telo
  • nízka gramáž
  • nešetrné k životnému prostrediu

Pozrite si sprchové závesy v týchto e-shopoch:

Sprchové závesy z PEVA
Sú modernejšou alternatívou k závesom z PVC. V porovnaní so závesmi z PVC neobsahujú molekuly chlóru. Sú preto vhodnejšie pre vás aj šetrné k životnému prostrediu. Vlastnosťami aj cenou sú porovnateľné so závesmi z PVC. Sú nenáročné na údržbu a stopercentne vodeodolné. Rátajte však s nízkou gramážou a prípadným lepením závesu na telo počas sprchovania.

Textilný sprchový záves
Sprchové závesy vyrobené z textílie sú najkvalitnejšie a zároveň najdrahšie. Vďaka vyššej gramáži zostávajú pri sprchovaní na svojom mieste a nelepia sa na telo. Vyrábajú sa z polyesterovej tkaniny, ktorá je veľmi podobná bežným textíliám, ale je upravená tak, aby odpudzovala vodu. Textilné sprchové závesy sú o niečo náročnejšie na údržbu, avšak môžete ich prať v práčke. Bežne ich kúpite v cene od 20 do 30 eur. V ponuke sú samozrejme aj drahšie a luxusnejšie modely.

Pozrite si aj tieto nádherné sprchové závesy:

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: