Detail, na ktorom záleží: úchytky na nábytok

Úchytky na nábytok
zdroj: gettyimages.com

Ako vybrať?

Správny výber úchytiek ovplyvní nielen to, ako nábytok vyzerá, ale vplyv má aj na jeho funkčnosť. Niektoré úchytky totiž môžu byť zástupcom pre menšie madlá, a preto je potrebné zamerať sa aj na ich účelovosť. Ak dokážete túto vlastnosť prepojiť s estetickosťou, z jednoduchosti sa môže stať šperk pre váš nábytok.

...

Pri ich výbere sa oplatí riadiť nielen tým, čo sa vám páči alebo aký štýl uprednostňujete, ale aj tým, či sa dané úchytky hodia k nábytku, či budú spolu ladiť a nevytvoria len nejaký pokus o vylepšenie vášho interiéru. Dbajte predovšetkým na ich tvar, materiálové spracovanie, ale aj farebné prevedenie – tieto vlastnosti si všímajte rovnako u skriniek a zásuviek, na ktoré chcete úchytky inštalovať. Samotná inštalácia býva väčšinou jednoduchá. K zakúpeným tovaru dostanete (pravdepodobne) skrutky s hlavičkou, ktoré vložíte z opačnej strany nábytku do úchytky. Na niektorých druhoch potrebujete dve skrutky na jeden kus, všetko záleží od veľkosti a dĺžky vybranej úchytky.

Od porcelánových, cez sklené, až po homemade

V súčasnosti je v ponuke taká široká škála materiálov a tiež ich farebných prevedení, že si na svoje príde hádam každý. Môžete si vybrať napríklad plast, chróm, mosadz, keramiku, hliník, cín, sklo, porcelán… Zvoliť si tiež môžete matné alebo lesklé prevedenia, rôzne motívy, ba dokonca aj potlače a obrázky na úchytkách – najmä na tých homemade.

Nechajte sa inšpirovať a možno nebudete musieť vymeniť váš starý nábytok. Rad na výmenu príde naopak u úchytiek, ktoré dokážu zmeniť atmosféru vašej miestnosti. Romantická obývačka? Veselá detská izba? Vintage kuchyňa? Moderná pracovňa? Luxusná obývačka? Vynovte váš interiér týmto jednoduchým krokom.

Ak vás láka kúpa starožitných skriniek či rôzneho nábytku, ktorý vyžaduje renováciu, zamyslite sa, či by mu nedodali šmrnc aj nové štýlové úchytky. Nezabudnite však dobre premyslieť ich výber. Majte na mysli praktickosť, vzhľad, ale aj financie a podľa toho si nakombinujte ideálny štýl pre vašu domácnosť. Áno, dá sa to aj s takým detailom, akým sú úchytky…

V tejto súvislosti by vás mohlo zaujímať: