Študenti Lekárskej fakulty UK budú mať praktickú výučbu aj v novej Nemocnici Bory

ZDRAVOTNÍCTVO: Oficiálne otvorenie Nemocnice Bory
Priečelie Nemocnice Bory - Penta Hospitals v Bratislave. Foto: SITA/Martin Medňanský
Tento článok pre vás načítala AI.

Študenti Lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave budú mať možnosť absolvovať časť svojej praktickej výučby už aj v novej Nemocnici Bory v Bratislave.

Zmluvy o pregraduálnej výučbe a o špecializačnom vzdelávaní podpísali čelní predstavitelia univerzity a Nemocnice Bory v pondelok 30. októbra.

Najlepšie podmienky pre študentov

Cieľom spolupráce s Nemocnicou Bory je, aby študenti medicíny mali možnosť vzdelávať sa v najmodernejšej nemocnici na Slovensku, vyskúšať si nové technológie a zažiť procesy poskytovania zdravotnej starostlivosti, ktoré sa líšia od ostatných nemocníc na Slovensku.

„Chceme pre študentov medicíny vytvoriť tie najlepšie podmienky na vzdelávanie. Táto zmluva dáva študentom možnosť nahliadnuť do sveta medicíny tak, ako má vyzerať v 21. storočí,“ povedal dekan Lekárskej fakulty UK Juraj Payer.

Od akademického roka 2023/2024 budú mať študenti možnosť pregraduálnej výučby a špecializačného vzdelávania na ôsmich pracoviskách Nemocnice Bory.

Počítajú aj s rozširovaním výučbových kapacít

Ide o pracoviská nukleárnej medicíny, urgentnej medicíny, chirurgie, neurochirurgie, gynekológie a pôrodníctva, urológie, hematológie a transfuziológie a otorinolaryngológie.

Za pedagogickú činnosť budú v prvej fáze primárne zodpovedať lekári, ktorí predtým pracovali v Univerzitnej nemocnici Bratislava a mali zmluvy s Lekárskou fakultou UK na výučbu študujúcich.

Do budúcnosti obe strany počítajú s rozširovaním výučbových kapacít, podľa toho, ako budú postupne pribúdať ďalšie plánované pracoviská v Nemocnici Bory.

Odbremenia vyťažené pracoviská

Spolupráca s Nemocnicou Bory zároveň umožní odbremeniť maximálne vyťažené klinické pracoviská Univerzitnej nemocnice Bratislava.

Podľa slov predsedu predstavenstva Nemocnice Bory Ľuboša Lopatku si nemocnica spoluprácu s univerzitou veľmi váži a podpis zmluvy o výučbe berie ako ďalší míľnik v jej fungovaní.

„Som veľmi rád, že sa podarilo podpísať tieto zmluvy a ďakujem všetkým, ktorí sa o to pričinili. Vnímam to ako obrovskú príležitosť a začiatok novej éry spolupráce,“ uviedol rektor UK Marek Števček.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľuboš Lopatka
Firmy a inštitúcie LF UK Lekárska fakulta Univerzity Komenského v BratislaveNemocnica Bory