Nemocnica v Zlatých Moravciach zakázala návštevy pacientov, rovnaký krok spravili aj v Leviciach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica AGEL, Zlaté Moravce
Nemocnica AGEL v Zlatých Moravciach. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nemocnici AGEL Zlaté Moravce platí od 1. novembra až do odvolania zákaz návštev pacientov na lôžkových oddeleniach. Dôvodom je nárast počtu respiračných ochorení v regióne.

Výnimku môže v ojedinelých prípadoch povoliť primár. Informovala o tom Jarmila Ševčíková zo spoločnosti AGEL SK.

Prijali sme opatrenia, ktorých cieľom je minimalizovať riziko šírenia respiračných chorôb pacientom a zamestnancom, a tak im zabezpečiť maximálnu ochranu,“ informovala riaditeľka Nemocnice AGEL Zlaté Moravce a námestníčka pre liečebno-preventívnu starostlivosť Nina Horniaková. Osobné potreby a veci pre pacientov môžu príbuzní zanechať u službukonajúceho personálu oddelenia.

Vo výnimočných prípadoch, pri pacientoch v terminálnom štádiu ochorenia, alebo z dôvodu návštevy kňaza, je možné so súhlasom primára oddelenia alebo službukonajúceho lekára udeliť výnimku, a to za predpokladu dodržania prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení.

K podobnému kroku pred pár dňami pristúpila aj Nemocnica AGEL Levice, ktorá pre zvýšený výskyt akútnych respiračných ochorení pozastavila návštevy na oddelení pre dlhodobo chorých a na oddelení vnútorného lekárstva.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jarmila ŠevčíkováNina Horniaková
Firmy a inštitúcie Agel SKNemocnica LeviceNemocnica Zlaté Moravce