Psychiatrickú nemocnicu Profesora Matulaya zrekonštruujú z plánu obnovy, cieľom je zavedenie modernej diagnostiky (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Profesora Matulaya, Kremnica
Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v Kremnici uspela vo výzve z Plánu obnovy a odolnosti SR zameranej na rekonštrukciu nemocníc. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v Kremnici (PNPM) uspela vo výzve z Plánu obnovy a odolnosti SR zameranej na rekonštrukciu nemocníc.

Rekonštrukcia detského oddelenia

Na sociálnej sieti o tom informuje samotná nemocnica s tým, že na projekt získala sumu približne 5 mil. eur. Rekonštrukcia sa má uskutočniť od januára budúceho roka do konca roka 2025. Vzniknú nové prístavby s kompletnou rekonštrukciou budov detského oddelenia a bezpečnostného oddelenia, pribudne 64 nových lôžok.

Psychiatrická nemocnica, Kremnica
Digitálny návrh rekonštrukcie psychiatrickej nemocnice v Kremnici. Foto: www.facebook.com

„Cieľom je vytvoriť modernú, dostupnú a efektívnu sieť nemocníc, ktorá zabezpečí kvalitnú zdravotnú starostlivosť, atraktívne prostredie pre personál a zdravé hospodárenie. Investíciami do moderných budov a technického vybavenia sa zefektívnia klinické a prevádzkové procesy, dosiahne sa lepší komfort pre pacienta a personál a zníži sa riziko nozokomiálnych nákaz,“ popisuje nemocnica s tým, že obnovou a vytvorením prostredia pre vykonávanie modernej medicíny sa zatraktívni prostredie pre špičkových odborníkov a pomôže znížiť ich odliv do zahraničia.

Zavedenie modernej diagnostiky

Nemocnica z plánu obnovy uspela aj v druhej výzve na financovanie obnovy materiálno-technického vybavenia pre vykonávanie štandardných postupov. Tento projekt za takmer 60-tisíc eur PNMP už zrealizovala a má nový moderný diagnostický prístroj.

Psychiatrická nemocnica, Kremnica
Digitálny návrh rekonštrukcie psychiatrickej nemocnice v Kremnici. Foto: www.facebook.com

„Cieľom projektu bolo zaviesť modernú diagnostiku a liečbu psychických porúch podmienenú záväznými štandardnými diagnostickými a terapeutickými postupmi,“ dodala nemocnica.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Psychiatrická nemocnica Profesora Matulaya v Kremnici