Slovenská sieť stomatologických kliník Dr. Martin plánuje expanziu, otvoriť chce viac ako 40 nových kliník

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
zubár
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská sieť stomatologických kliník Dr. Martin plánuje expanziu. Zabezpečiť ju má investícia od Eterus Capital a Ethernum Capital. Ako pre agentúru SITA spresnila skupina, hodnota akvizície presiahla päť miliónov eur.

Dr. Martin založili pred 10 rokmi Martin Tvrdoň a Daniel Kodaj s pomocou Kataríny Dunajovej, ktorá momentálne vedie pediatrickú nohu siete, Dr. Martinko. Ročné tržby skupiny dosahujú 8 mil. eur s EBITDA 1 mil. eur.

Špičková zubná starostlivosť

Aktuálne zabezpečuje komplexnú zubnú starostlivosť v štyroch lokalitách, v ďalších dvoch v príprave na západnom Slovensku.

Naša vízia je poskytovať špičkovú zubnú starostlivosť čo najväčšiemu počtu pacientov na Slovensku. Vďaka spolupráci s novými investormi môžeme realizovať naše plány na expanziu po celom Slovensku,“ povedal Tvrdoň. V horizonte piatich až siedmich rokov chcú pritom otvoriť viac ako 40 nových kliník.

Jedným z kľúčových cieľov investície je aj rozvoj značky Dr. Martinko, ktorá sa zameriava na otváranie nových pediatrických ambulancií v strategicky vybraných lokalitách.

Nedostatok pediatrov je čoraz pálčivejším problémom, preto chceme prispieť k jeho riešeniu prostredníctvom rozšírenia našich služieb v tejto oblasti,“ doplnila Dunajová.

Otvorenie ôsmich pediatrických ambulancií

Ako spresnila skupina pre agentúru SITA, v období najbližších troch rokov majú v pláne otvoriť najmenej osem pediatrických ambulancií prevažne v krajských mestách na západnom a strednom Slovensku.

S podporou Eterus Capital a Ethernum Capital má Dr. Martin podľa spoluzakladateľa a marketingového riaditeľa skupiny Kodaja všetky predpoklady na to, aby sa stal lídrom v oblasti zubnej starostlivosti na Slovensku.

Táto investícia je pre nás príležitosťou nielen konsolidovať trh, ale aj zlepšiť efektivitu a dostupnosť kvalitnej zubnej starostlivosti a pediatrie pre všetkých obyvateľov naprieč krajinou,“ skonštatoval.

Ako k investícii dodal investičný riaditeľ Eterus Capital Boris Kostík, sektor dentálnej starostlivosti ich vždy lákal. „Je to relatívne stabilný a necyklický sektor so zaujímavými maržami. Sme nadšení, že môžeme podporiť spoločnosť Dr. Martin v jej ambíciách stať sa lídrom na tomto atraktívnom trhu. Vidíme veľký potenciál v konsolidácii tohto fragmentovaného sektora a veríme, že Dr. Martin má všetky predpoklady na úspech,“ zhodnotil.

Eterus Capital je private equity fond spolufinancujúcich partnerov investičnej skupiny WOOD & Company a Slovak Business Agency. Od vzniku v roku 2008 podporil už viac než dve desiatky podnikov celkovou sumou viac ako 40 mil. eur.

Do jeho portfólia patria alebo patrili značky ako Sygic, HOPIN, eyerim, Saneca Pharmaceuticals, Groupsolver, či najnovšie MTBIKER. Investícia do Dr. Martin je realizovaná v spolupráci s investičnou skupinou Ethernum Capital.

Stratégia skupiny kombinuje dlhodobé investovanie s aktívnou podporou strategického riadenia akvirovaných firiem s cieľom podpory rastu a zlepšenia prevádzkovej výkonnosti.

Pod vedením Petra Kruľa a Igora Matejova, so skúsenosťami z investícií a vrcholového manažmentu v spoločnostiach ako McKinsey, Mall Group, T-Mobile či Penta Investments, sa aktívne zapoja do podpory expanzie a riadenia spoločnosti Dr. Martin.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať