Rekonštrukcia nemocnice v Poprade pokračuje, viaceré ambulancie presťahovali

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nemocnica Poprad
Nemocnica Poprad. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš
Tento článok pre vás načítala AI.

Projekt komplexnej obnovy a prestavby nemocnice v Poprade za viac ako 42 miliónov eur pokračuje štvrtým mesiacom. Nemocnica z dôvodu rozsiahlych prác musela pristúpiť k viacerým zmenám a sťahovaniach jednotlivých ambulancií.

Ako avizovala, v týchto dňoch odovzdá zhotoviteľovi stavby ďalšiu časť staveniska, spojovaciu chodbu na druhom poschodí. Najnovšie zmeny sa týkajú traumatologickej ambulancie i detskej kardiologickej ambulancie.

Presťahované ambulancie

V pondelok v rámci nemocnice presťahovali traumatologickú ambulanciu na 6. poschodie, nachádza sa oproti oddeleniu úrazovej chirurgie. Od utorka 11. júna je presťahovaná aj detská kardiologická ambulancia, ktorá sa po novom nachádza na ôsmom poschodí.

Do ambulancií sa vstupuje z lôžkovej časti. Nemocnica zároveň upozornila jej návštevníkov a pacientov, aby do lôžkovej časti a na röntgenové pracovisko prechádzali od hlavného chodu už len cez -1. poschodie.

Od začiatku rekonštrukcie presťahovali aj neurologické oddelenie z hlavnej budovy do geriatrického pavilónu a detskú ústavnú pohotovostnú službu i detskú ambulanciu na ôsme poschodie v časti komplementu.

Gynekologickú pohotovosť a ambulanciu v polovici marca presťahovali na 9. poschodie do lôžkovej časti priamo na gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Na novom mieste sú aj endokrinologická a kardiologická ambulancia, ktoré presťahovali na prvé poschodie polikliniky.

Práce sa realizujú za plného chodu zariadenia

Projekt obnovy nemocnice v Poprade odštartoval búracími prácami v úvode marca. Za necelé tri roky sa z nej má stať jedno z najmodernejších zdravotníckych zariadení. Nemocnica práce financuje z Plánu obnovy a odolnosti.

Riaditeľ nemocnice Stanislav Kandrik už pri spustení prác avizoval, že realizovať ich budú za plného chodu zariadenia s už zavedenými organizačnými zmenami. Rekonštrukcia čaká postupne desať poschodí v lôžkovej časti a osem poschodí komplementu. Práce majú trvať menej ako 900 dní.

Komplexná obnova a prestavba

Komplexná obnova a prestavba nemocnice v Poprade zahŕňa rekonštrukciu 349 lôžok pre pacientov, 19 lôžok vybudujú úplne nových. Komplexnou obnovou prejde aj poliklinika, zásadné zmeny si podľa nemocnice dlhodobo žiada centrálna plynová kotolňa, vonkajšie aj vnútorné rozvody.

Súčasťou projektu je aj zateplenie s cieľom znížiť energetickú záťaž nemocnice. Po realizácii všetkých uvedených zmien príde na rad medicínska technika, celková vonkajšia aj vnútorná bezpečnosť nemocnice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Stanislav Kandrik
Firmy a inštitúcie Nemocnica Poprad