Spojené kráľovstvo a USA prepisujú históriu, podpísali dohodu o spolupráci pri testovaní AI

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
AI, umelá inteligencia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Spojené kráľovstvo a USA podpísali významnú dohodu o spolupráci pri testovaní pokročilej umelej inteligencie (AI). Obe krajiny budú podľa nej spolupracovať na vývoji „robustných“ metód hodnotenia bezpečnosti nástrojov AI a systémov, ktoré ich podporujú. Je to prvá bilaterálna dohoda tohto druhu, informuje spravodajský portál BBC.

Samit o bezpečnosti AI

Iba spoluprácou môžeme čeliť rizikám technológie a využiť jej obrovský potenciál na to, aby sme nám všetkým pomohli žiť jednoduchšie a zdravšie,“ vyjadrila sa britská ministerka pre vedu, inovácie a technológie Michelle Donelan.

Ako poznamenala, dohoda je postavená na záväzkoch zo samitu o bezpečnosti AI v anglickom Bletchley Park z novembra 2023, na ktorom sa okrem iných zúčastnili predstavitelia popredných firiem v oblasti umelej inteligencie. Spojené štáty a Veľká Británia vtedy vytvorili inštitúty pre bezpečnosť AI.

Lepšie usmernenia

Americká ministerka obchodu Gina Raimondo skonštatovala, že dohoda poskytne vládam lepšie pochopenie systémov AI, čo im umožní poskytovať lepšie usmernenia.

Urýchli to prácu oboch našich inštitútov v celom spektre rizík, či už pre našu národnú bezpečnosť, alebo pre našu širšiu spoločnosť,“ povedala.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Gina RaimondováMichelle Donelanová