Podarilo sa nám ponaprávať veci, hovorí minister Drucker o plnení míľnikov Plánu obnovy (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Minister školstva, vedy, výskumu a športu Tomáš Drucker počas tlačového brífingu na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu na tému: Bezpečnosť na školách. Bratislava, 15. január 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD) si nemyslí, že jeho rezort veľmi zaostáva pri plnení míľnikov Plánu obnovy a odolnosti.

Boli sme dosť červení predtým. Podarilo sa nám ponaprávať veci, keď sme prišli,“ vyjadril sa pred stredajším rokovaním vlády.

Výstavba materských škôl

Pripomenul, že predtým viedli debatu napríklad o tom, že nebol záujem o výstavbu materských škôl.

Zo 7 700 nových kapacít boli podľa Druckera niekde na úrovni 20 percent, no v súčasnosti sa ukazuje, že by sa im malo podariť naplniť všetky tieto nové miesta. Vidí za tým intenzívnu spoluprácu s regiónmi a samosprávami.

Diskusie so samosprávami

Drucker spomenul i problematiku digitálnej infraštruktúry, podľa neho sa im podarí tento míľnik naplniť. Pripustil ale, že pri niektorých záležitostiach nastal istý časový posun, v tomto smere spomenul napríklad presun financovania materských škôl zo samospráv na štát.

Mali sme v pláne, že do legislatívneho procesu pôjdeme v júni na vládu, ale prebieha debata so samosprávami,“ vysvetlil.

Dodal, že účinnosť je od prvého januára, a teda sa dohodli, že na vládu pôjdu až v auguste, keďže NR SR bude zasadať až v septembri. Leto si podľa neho ešte nechávajú na diskusie. Dodal, že momentálne majú rozporové konania v rámci medzirezortného pripomienkového konania.

Video: Minister školstva Tomáš Drucker pred stredajším rokovaním vlády

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Drucker
Firmy a inštitúcie Hlas-SDMinisterstvo školstva výskumu vývoja a mládeže SR