Zamestnanci priemyselného parku Valaliky budú mať vlastné centrum služieb (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Regionálne stredisko občianskej vybavenosti Valaliky
Regionálne stredisko občianskej vybavenosti Valaliky Zdroj: Slovenská komora architektov
Tento článok pre vás načítala AI.

Vychodné Slovensko sa pripravuje na veľkú investíciu, ktorá má do regiónu priniesť tisíce pracovných príležitostí. Ide o priemyselný park Valaliky, v ktorom sa sústredí výroba automobilov Volvo. Z dôvodu očakávaného prílevu nových ľudí do tejto lokality, pripravili súťaž na stredisko občianskej vybavenosti pre zamestnancov.

Areál priemyselného parku sa má rozprestierať v katastrálnom území obcí Valaliky, Geča, Čaňa a Haniska pri Košiciach. Podľa predbežných odhadov by mal vytvoriť približne 3-tisíc až 4-tisíc pracovných miest. Spolu so zvýšením sekundárnej zamestnanosti sa má toto číslo časom zvýšiť až na 16-tisíc nových miest.

Miesto pre vzdelávanie, služby, relaxáciu a sociálny kontakt

Spoločnosť Valaliky Industial Park vyhlásila koncom minulého roka súťaž s názvom Regionálne stredisko občianskej vybavenosti Valaliky. Jej účelom bolo získať spracovateľa urbanistického, architektonického a krajinárskeho riešenia urbanizácie priemyselného parku, pre novú časť centra verejných služieb.

Centrum služieb bude slúžiť ako miesto pre vzdelávanie, služby a ralaxáciu, zábavu a sociálny kontakt zamestnancov a ich rodín,“ uvádza zadávateľ súťaže. Medzi hlavné požiadavky na nové centrum patrí bezbariérovosť, energetická efektívnosť a udržateľnosť, ako aj kvalita predložených návrhov.

Víťazný návrh predložilo architektonické štúdio ROAR Architekti. Z komentáru poroty vyplýva, že na ňom ocenili najmä možnosť užívania rozličných funkcií centra a modulárnosť výstavby, ako aj dobré dopravné napojenie, logické rozmiestnenie objektov a dostatok zelene.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Valaliky Industrial Park