Pred známym nákupným centrom v Bratislave pribudlo nové námestie (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nové námestie VIVO! BA
Nové námestie pred nákupným centrom. Zdroj: VIVO!
Tento článok pre vás načítala AI.

V bratislavskom Novom Meste pribudol nový priestor pre stretnutia a kultúrne podujatia. Námestie, ktoré vzniklo pred nákupným centrom VIVO! sa rozprestiera na ploche takmer 3-tisíc m2. Po osemmmesačnej rekonštrukcii ho minulý týždeň sprístupnili pre návštevníkov.

Členenie terénu a výškové rozdiely v rámci novej verejnej plochy majú obmedziť hluk a prach z Vajnorskej ulice a odčleniť námestie od hlavných komunikácií. Rekonštrukciou podľa investora vznikol tiež rozšírený priestor pre terasy, kaviarne a reštaurácie, či organizovanie trhov a festivalov.

Nové námestie VIVO!
Nové námestie pred OC. Zdroj: VIVO!

Obnovili fontánu, pribudlo ihrisko a zeleň

Novými prvkami námestíčka je obnovená okrasná fontána, nové detské ihrisko, pitná fontánka, hmyzie hotely, ale aj viac zelene v podobe platanov či trvalkových záhonov, mobilné kvetináče a väčší počet lavičiek. Práce na rekonštrukcii začali vlani v septembri a ukončili ich v máji.

Zelené plochy nového námestia sa výrazne zväčšili, čo prispeje k príjemnejšiemu prostrediu a zdravšiemu vzduchu v okolí,“ priblížil investor. Ako dodal, čadičové kocky z pôvodného námestia znova použili, čím podporili udržateľnosť celej rekonštrukcie.

Nové námestie pred VIVO!
Nové námestie pred OC. Zdroj: VIVO!

Novinkou je aj zber dažďovej vody do vsakovacích drenáží pre jej opätovný návrat do spodných vôd, ako aj využitie lomových kameňov na okrasné funkcie. Na námestí pribudli tiež bezbariérové prvky. Realizátorom projektu je CPI Property Group.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie CPI Property GroupVIVO! Bratislava