V meste Rimavská Sobota má vyrásť nové obchodné centrum

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nakupne centra obchody nakupy hodiny  rodina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Nové obchodné centrum plánuje v Rimavskej Sobote postaviť bratislavská spoločnosť KLM real estate. Ako vyplýva zo zámeru, ktorý predložil developer na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA), celkové predpokladané náklady na realizáciu predstavujú 9,2 milióna eur.

Investičným zámerom navrhovateľa je vybudovať objekt s mestskou vybavenosťou, obchodu a služieb s príslušnými parkovacími plochami. Polyfunkčný komplex „Retail Park Rimavská Sobota“ bude rozširovať ponuku tovaru a služieb v Rimavskej Sobote a jej spádovej oblasti.

Tri samostatné objekty

Komplex má pozostávať z troch samostatných objektov. „V objektoch A a B bude predbežne 10 samostatných blokov s priamymi vstupmi z južnej a východnej fasády, takže jednotlivé nájomné priestory môžu fungovať prevádzkovo samostatne – nezávisle na sebe. Objekt C tvorí samostatný typový objekt reštauračnej siete McDonald’s,“ popisuje sa v predloženom návrhu investora.

Začiatok výstavby

Lokalita navrhovanej výstavby sa nachádza na severozápadnom okraji mesta, južne od cesty I/16 Zvolen – Košice. Investor chce výstavbu začať v júni budúceho roka a ukončiť postavenie celého areálu v marci 2025. Skutočné termíny spresní po dohode stavebníka s dodávateľom stavby a po prípadnom rozhodnutí investora o rozdelení stavby na etapy.

Celková plocha pozemku je viac ako 21-tisíc metrov štvorcových, pričom prenajímateľné plochy v prvých dvoch objektoch budú viac ako 5,5-tisíc metrov štvorcových.

Developerská spoločnosť KLM real estate pôsobí na trhu od roku 2004. Spoločnosť sa venuje developmentu prioritne v oblasti retailu a logistiky, ďalej investíciám v oblasti cestovného ruchu a bytového sektoru. Podľa Obchodného registra SR má spoločnosť KLM real estate a.s. aktuálne základné imanie 1,467 milióna eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie KLM real estate