Unikátne bývanie? Mladík navrhol prenosný domček na strome pre bicyklistov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Unikátne bývanie? Mladík navrhol prenosný domček na strome pre bicyklistov (video)
Reprofoto: YouTube/Dezeen
Tento článok pre vás načítala AI.

Zabudnite na klasické stany alebo karavany – nová vlna outdoorových zážitkov prichádza v podobe prenosného domčeka na strome, ktorý navrhol Henry K Wein. Tento absolvent Design Academy Eindhoven vytvoril revolučný Trunk Bunk, ktorý vám umožní prežiť každú noc na inom strome, a to kdekoľvek na svete.

Ľahká mobilnosť, hravý dizajn

Weinov koncept nie je len o jednoduchosti. S ľahkým skladacím dizajnom je tento domček dokonale prenosný – možno ho dokonca ťahať na bicykli. Vďaka systému popruhov a kladiek sa rýchlo zloží a prispôsobí takmer každému stromu bez toho, aby ho poškodil.

Kľúčovou myšlienkou tohto projektu je, ako sám Wein hovorí, „zakukliť sa nad lesom“. „Chcem, aby sme mali šancu splynúť s prírodou a chvíľu v jej lone tráviť kvalitný čas sami so sebou,“ tvrdí Wein. Jeho Trunk Bunk je teda nielen o spaní, ale aj o unikátnom zážitku.

Technické detaily a inštalácia

Tvar domčeka pripomína šesťhranný hranol so sklopnými rohmi, ktoré umožňujú jeho skladnosť pre prepravu. Materiály, z ktorých je vyrobený, ako sú vodeodolné textilné steny, hliník a preglejka, robia z neho odolný, ale stále ľahký prístrešok.

Inštalácia? Rovnako jednoduchá. Stačí prehodiť lano cez hlavnú dostatočne pevnú vodorovnú vetvu a využiť kladkový systém na zdvihnutie domčeka do požadovanej výšky. Nastaviteľný povrazový rebrík zaisťuje pohodlný prístup.

Wein vo svojom videu demonštruje celý proces – od prepravy domčeka na bicykli až po jeho inštalácii na dubovom strome.

Smerom k budúcnosti

S víziou rozvíjať svoj koncept ďalej, Wein uvažuje nad výrobou komerčnej verzie s uhlíkovými vláknami, ktorá by bola ešte ľahšia na prepravu. Verí, že takéto zážitky môžu pomôcť ľuďom nájsť si čas pre seba v rýchlo sa meniacom svete.

Tento inovatívny projekt bol predstavený počas Dutch Design Week, kde absolventi Design Academy Eindhoven demonštrujú svoje práce. Je to znamenie nových trendov v oblasti outdoorových zážitkov, ktoré nám môžu priniesť ešte viac nezabudnuteľných momentov v prírode.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať