Spoločnosť Volvo Cars získa investičnú pomoc pre závod v Košiciach, schválila to Európska komisia

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volvo
Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Európska komisia (EK) schválila slovenskú štátnu pomoc v sume 267 miliónov eur pre závod spoločnosti Volvo Cars v obci Valaliky pri Košiciach, ktorý bude produkovať elektrické automobily.

Investičná pomoc prispeje k realizácii strategických cieľov Európskej únie v súvislosti s tvorbou pracovných miest, regionálnym rozvojom a Európskou zelenou dohodou, uviedla EK v správe, ktorú v pondelok zverejnila na svojej internetovej stránke.

Slovenská štátna pomoc bude vo forme priamych grantov. Predpokladá sa, že počiatočná výrobná kapacita závodu bude zhruba 250-tisíc elektromobilov ročne. Závod priamo zamestná najmenej 3 300 ľudí a nepriamo prispeje k tvorbe ďalších pracovných miest. Firma Volvo Cars do projektu investuje 1,2 miliardy eur.

EK uviedla, že slovenská štátna pomoc spoločnosti Volvo Cars podporí zamestnanosť, ekonomický rozvoj a konkurencieschopnosť znevýhodneného regiónu. Investičná pomoc podľa EK má obmedzený vplyv na hospodársku súťaž v rámci EÚ.

Pomoc je primeraná a obmedzená na minimálnu úroveň nevyhnutnú na odštartovanie investície na východnom Slovensku,“ dodala Komisia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie EK Európska komisiaEU Európska úniaVolvo Cars