Priemyselný park v Rimavskej Sobote začína naberať reálne kontúry, MH Invest hľadá firmu na vybudovanie infraštruktúry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Priemyselný park Rimavská Sobota
Foto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Priemyselný park v Rimavskej Sobote začína naberať reálne kontúry. Štátny MH Invest, ktorý je zodpovedný za jeho vybudovanie, hľadá firmu na vybudovanie jeho technickej infraštruktúry.

Konkrétne by malo ísť o vozidlové a pešie komunikácie a spevnené plochy. Predpokladaná hodnota zákazky je 4,3 mil. eur. Jediným kritériom na vyhodnotenie ponúk bude cena. Záujemcovia sa môžu hlásiť do 25. marca.

„Predmetom zákazky je vybudovanie technickej infraštruktúry – vozidlové a pešie komunikácie a spevnené plochy pre Priemyselný park v Rimavskej Sobote na kľúč, vrátane všetkých potrebných inžinierskych činností až po zabezpečenie právoplatného kolaudačného rozhodnutia,“ uvádza sa ďalej vo výzve na predkladanie ponúk zverejnenej Úradom pre verejné obstarávanie.

Výstavba priemyselného parku v Rimavskej Sobote oficiálne začala v októbri minulého roka. Rozprestierať sa bude na ploche viac než 80 hektárov. Vznik projektu odsúhlasila vláda ešte v roku 2021 a neskôr schválila i osvedčenie o významnej investícii.

Spoločnosť Winkelman tu chce vybudovať závod na zásobníky teplej vody pre tepelné čerpadlá a ohrievače. V prvej etape podnik avizuje vznik približne 450 priamych pracovných miest.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie MH InvestÚVO Úrad pre verejné obstarávanie