Mobis chce v Novákoch investovať do výroby elektropohonov 180 miliónov eur a zamestnať stovky ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hyundai Mobis
Foto: zilina-gallery.sk
Tento článok pre vás načítala AI.

Jeden z najväčších dodávateľov automobilového priemyslu na Slovensku, spoločnosť Mobis Slovakia, avizuje veľkú investíciu.

Podľa zámeru predloženého na posudzovanie vplyvov na životné prostredie chce kľúčový dodávateľ žilinskej Kia Slovakia investovať do výstavby novej výrobnej haly na výrobu elektropohonov do automobilov v Novákoch 180 mil. eur.

Zamestnanci budú pracovať trojzmenne

S výstavbou chce začať ešte v lete tohto roka, začiatok prevádzky odhaduje na koniec budúceho roka. V prevádzke by malo pracovať približne 291 výrobných a 45 administratívnych zamestnancov. Výrobní zamestnanci budú pracovať trojzmenne, štandardne sedem dní v týždni.

„V budúcnosti je možné rozšírenie pracovných kapacít až na dvojnásobok,“ uvádza firma v zámere. Mobis Slovakia vznikol v roku 2004 ako dcérska spoločnosť nadnárodnej kórejskej firmy Hyundai Mobis Co., Ltd.

Jeden z najväčších závodov

Je to jeden z najväčších závodov korporácie na svete. Pracuje v ňom 2 117 kmeňových zamestnancov. Zameriava sa na výrobu a predaj častí automobilov, automobilových komponentov a náhradných dielov.

V oblasti výroby častí automobilov a automobilových komponentov je najväčším dodávateľom pre Kia Slovakia a v oblasti predaja náhradných dielov pokrýva trh Európy, USA, Ruska, Blízkeho Východu a Mexika.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Kia SlovakiaMobis Slovakia