Continental otvorí pri Bratislave nové logistické centrum pneumatík pre strednú a východnú Európu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Pneumatiky
V novom logistickom centre by malo byť uskladnených viac ako 500-tisíc pneumatík. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Firma Continental finišuje so stavbou nového viac-regionálneho distribučného centra pre pneumatiky neďaleko Bratislavy. Otvorenie prevádzky je naplánované na december.

Lepšia dostupnosť

Ako ďalej informovala spoločnosť, z nového distribučného centra budú pneumatikami zásobovaní zákazníci z 12 krajín strednej a východnej Európy. Na ploche takmer 60 000 metrov štvorcových bude uložených viac ako 500 000 pneumatík.

„Zlúčením komplexity zásob z viacerých trhov v novom distribučnom centre môžeme našim zákazníkom v regióne garantovať ešte lepšiu dostupnosť pneumatík a pokrytie trhu, a to prakticky znamená ďaleko širšie možnosti pri objednávaní pneumatík, rovnako aj pri ich dodaní,“ vysvetlil Dennis Bellmund, ktorý je zodpovedný za riadenie dodávateľského reťazca v divízii Pneumatiky pre náhradnú spotrebu EMEA.

Desaťtisíce pneumatík denne

Continental sa rozhodol vybudovať nové distribučné centrum v Bernolákove, neďaleko Bratislavy, pre výhodnú polohu priamo na diaľnici D1. Na 54 rampách pre nakládku a vykládku môže byť denne obslúžených viac ako 60 kamiónov.

Vďaka tomu môže byť zo skladu expedovaných 16 000 pneumatík z ponuky koncernu Continental denne. V roku 2023 sa tento počet zvýši na 30 000 pneumatík denne.

Continental sa v oblasti výroby pneumatík radí medzi technologických lídrov a ponúka široký rad produktov pre osobné aj nákladné vozidlá a pre jednostopové vozidlá. Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen, Partizánske a Dolné Vestenice.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Continental