V Poľsku stojí rovnaký nákup 50 eur, na Slovensku 75. Matovičovci kritizujú Ficovu vládu pre neplnenie sľubov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Hnutie Slovensko - potraviny
Foto: SITA/Kristína Valovičová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslanci z hnutia Slovensko (HS) pred Úradom vlády SR konštatovali, že Slováci zaplatia o 50 percent viac za potraviny ako Poliaci.

Ako povedal Michal Šipoš, poslanec hnutia, údaj o cenovom rozdiele vyplynul z vykonaného nákupu tých istých potravín a v rovnakom obchode, len v iných krajinách.

Je to šialené

Zo Šipošových zistení ďalej vyplynulo, že Slováci oproti Poliakom nakupujú kilo mrkvy o 433 percent drahšie, kaiserku o 95 percent, ryžu o 80 percent a cestoviny o 70 percent drahšie.

„Je šialené, že za ten istý nákup 39 druhov potravín v rovnakom obchode zaplatí Slovák na Slovensku 75 eur a v Poľsku 50 eur,“ doplnil Šipoš.

Podľa Šipoša vláda neurobila absolútne nič pre zlacnenie potravín na Slovensku a dokonca za súčasnej vlády narástli ceny potravín dvojnásobne oproti inflácii.

Poľsko v analýze vynechali

„Pred voľbami Peter Pellegrini a Robert Fico hovorili, že nakupujeme draho a ako to zmenia. Opak je pravdou. Vláda nieže neznižuje ceny potravín, ale ich ničnerobením práve ceny potravín zvyšuje. Pred dvoma týždňami minister Kamenický predstavil na vláde analýzu vývoja cien potravín na Slovensku v porovnaní s Českom a Maďarskom. Poľsko radšej v cenovej analýze vynechali,“ uviedol Šipoš s tým, že Slováci nakupujú najdrahšie potraviny spomedzi krajín V4.

Igor Matovič (HS) na záver pripomenul sľub, ktorý dal Peter Pellegrini na bilboarde a ktorý znel, „chcete lacnejšie potraviny?“, pričom sa opýtal, či to pre neho nič neznamená.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Igor MatovičLadislav KamenickýMichal ŠipošPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoÚV Úrad vlády SR