Čaputová by podľa Pellegriniho mala odvolať Vlčana, vraj sa snažil situáciu s ukrajinským obilím ututlať (video)

HLAS SD: Splaťme dlh
Peter Pellegrini, poslanec a predseda strany Hlas-SD. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová by mala okamžite odvolať dočasne povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana, nakoľko je zlý minister pôdohospodárstva. Uviedol to na utorkovej tlačovej besede strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) líder strany Peter Pellegrini.

Minister sa snažil celú situáciu s ukrajinským obilím ututlať a zľahčovať v medzinárodnom záujme, avšak opomenul záujmy ľudí žijúcich na Slovensku, ktorí by mali byť prvoradí.

Bezpečnosť kvality potravín na Slovensku musí byť podľa Pellegriniho prvoradá, najmä v čase, keď sú ľudia odkázaní na základné potraviny. Vlčan potvrdil, že ukrajinské obilie obsahovalo pesticídy, ktoré môžu spôsobiť zdravotné problémy.

Opozičný líder strany uviedol, že ide o veľkú kauzu, kedy slovenské orgány nezachytili včas dovoz kontaminovanej pšenice a obilia a ukázala sa neschopnosť vlády kontroly vstupu potravín na územie republiky.

Slovensko trápia aj vysoké ceny potravín, ktoré sú jedným z najvážnejších problémov Slovenska. „Nerozumiem, prečo sa rokuje o sliepkach, petardách, či 500 eurách za voľby, keď je potrebné riešiť oveľa dôležitejšie veci,“ uzavrel Pellegrini.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniSamuel VlčanZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Hlas-SD