UniCredit mala minulý rok rekordný čistý zisk, narástol o viac ako 50 percent

UniCredit
Foto: ilustračné, UniCredit Bank
Tento článok pre vás načítala AI.

Talianska banka UniCredit za záverečný kvartál vlaňajška vykázala čistý zisk v sume 1,9 miliardy eur, čo bol medziročný rast o 19 percent. Čisté príjmy banky sa počas októbra až decembra 2023 medziročne zvýšili o 9,5 percenta na 5,7 miliardy eur.

Ako banka ďalej informovala, jej čisté úrokové výnosy vo štvrtom kvartáli 2023 oproti rovnakému obdobiu predchádzajúceho roka vzrástli o 5,7 percenta na 3,6 miliardy eur.

„Za celý minulý rok UniCredit vygenerovala rekordný čistý zisk v objeme 8,6 miliardy eur, čo bol v porovnaní s predošlým rokom rast o viac ako 50 percent,“ uviedol generálny riaditeľ banky Andrea Orcel.

Čisté príjmy UniCredit sa vlani oproti roku 2022 zvýšili o 26 percent na 23,3 miliardy eur a čisté úrokové výnosy stúpli o 31 percent na 14 miliárd eur.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a. s. pobočka zahraničnej banky, vznikla 1. decembra 2013. Na slovenskom trhu však banka pôsobí od júla 1990, odvtedy prešla viacerými zmenami názvov a vlastníckej štruktúry. Predstavenstvo skupiny UniCredit schválilo projekt zlúčenia dcérskych spoločností v Českej republike a na Slovensku do jednej cezhraničnej banky 13. novembra 2012.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea Orcel
Firmy a inštitúcie UniCredit BankUniCredit Bank Czech Republic and Slovakia