Veriteľom skrachovanej Devín banky vyplatia z výťažku z konkurzu takmer 82 miliónov eur. Celková výška prihlásených pohľadávok v konkurze pritom dosiala vyše 710 miliónov eur. Veritelia tak zo svojich prihlásených a uznaných pohľadávok prvej triedy dostanú iba niečo vyše desatiny ich hodnoty. Vyplýva to zo zverejneného rozvrhového uznesenia odobreného Krajským súdom v Bratislave, voči ktorému už Najvyšší súd SR aj zamietol odvolanie niektorých dotknutých veriteľov.
Podstatná časť z konkurzného výťažku Devín banky pritom poputuje na účty štátnych úradov. Najväčšiu sumu totiž súd priznal Fondu ochrany vkladov, a to vo výške 44,5 milióna eur. Fond pritom do konkurzu prihlásil pohľadávky v objeme takmer 386 miliónov eur. Druhá najvyššia suma zase poputuje na účet Ministerstva financií SR vo výške 35,4 milióna eur. Rezort mal v konkurze prihlásené pohľadávky v sume 307,5 milióna eur. Súdy okrem toho rozhodli o uspokojení menších pohľadávok ďalších takmer 2900 veriteľov.
Fond ochrany vkladov vyplácal tisíce klientov
Najväčší objem pohľadávok prihlásených v konkurze tak tvorili náhrady vyplatené Fondom ochrany vkladov po krachu Devín banky v roku 2001. Fond vyplácal náhrady vyše 100-tisíc klientom v sume 11,6 miliardy vtedajších slovenských korún. Pohľadávka ministerstva financií v sume 10 miliárd slovenských korún zase mala vyplývať z nedodržania zmluvy o deblokáciách ruského dlhu.
Bankový dohľad Národnej banky Slovenska (NBS) zaviedol nútenú správu v Devín banke 24. augusta 2001. Dôvodom bola neschopnosť manažmentu zabezpečiť vysporiadanie časti pohľadávky SR voči Ruskej federácii spolu s neschopnosťou akcionárov a manažmentu zabezpečiť zvýšenie základného imania. Pod zavedenie nútenej správy sa priamo podpísali aj pretrvávajúce nezdravé praktiky v Devín banke pri výkone bankových činností a neukončenie súdneho sporu banky so štátom. Za neschopnú vyplácať vklady ju NBS vyhlásila 21. septembra 2001. Sudca Krajského súdu v Bratislave na Devín banku vyhlásil konkurz 28. septembra 2001.