Policajný prezident pripúšťa obnovenie vyšetrovania podaní klientov Rapid life

Právo, zákony, súd
Ilustračný obrázok. pixabay.com

Okresné zložky polície a prokuratúra evidujú 49 podaní, ktoré mali byť vo väčšine zamietnuté.

Vyšetrovanie trestných oznámení nespokojných klientov poisťovne Rapid life, ktoré boli v minulosti ukončené, sa môže opäť otvoriť. Pripúšťa to policajný prezident Tibor Gašpar. „Ak sa zistia nové informácie, ktoré neboli známe ku dňu rozhodnutia, tak sa môže vo veci ďalej konať,“ uviedol na stredajšej tlačovej konferencii.
V niektorých prípadoch môže vyšetrovanie pokračovať
Ako dodal, okresné zložky polície a prokuratúra evidujú 49 takýchto podaní, ktoré mali byť vo väčšine zamietnuté. Gašpar však upozorňuje, že nie všetko je trestným činom a podnety klientov poisťovne mali byť často riešené v občianskych, civilných a obchodných súdoch. Pripúšťa však aj to, že tieto oznámenia boli podávané v čase, kedy neboli v spisoch zaznamenané informácie o nesolventnosti poisťovne či o jej iných problémoch. „Ak bolo niekde rozhodnutie predčasné, nezákonné alebo v rozpore s vtedy zistenými skutočnosťami, tak bude určite rozhodnutie vyššieho orgánu, aby sa v tej veci pokračovalo,“ dodal.
Čítajte aj:

Národná banka Slovenska zaviedla 15. júna tohto roka nútenú správu nad poisťovňou Rapid life. Dôvodom bolo podľa vyjadrení banky to, že spoločnosť ohrozovala práva klientov na výplatu poistných plnení. Súčasne, ako oznámilo aj samotné bývalé vedenie, spoločnosť sa dostala do akútneho problému s likviditou. Bývalý manažment prestal od začiatku tohto roka vyplácať akékoľvek nároky klientov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Rapid life životná poisťovňa