Pellegrini naznačil, akú sumu dodatočného príspevku dostanú do konca tohto roka penzisti (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HLAS SD: Vyhlásenie k aktuálnej politickej situácii
Predseda strany HLAS-SD Peter Pellegrini (v popredí) počas tlačovej besedy po rokovaní predsedníctva strany HLAS - sociálna demokracia (HLAS-SD) k aktuálnej politickej situácii. Bratislava, 10. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda strany Hlas-SD a súčasne šéf parlamentu Peter Pellegrini naznačil, akú sumu dodatočného jednorazového príspevku k trinástemu dôchodku by mohli do konca tohto roka dostať všetci penzisti.

Podľa Pellegriniho by mohlo ísť o sumu „niekde medzi 100 a 200 eurami“, uviedol v relácii Na telo televízie Markíza. Ministerstvo práce a sociálnych vecí rokuje s rezortom financií, aby všetci dôchodcovia popri trinástom dôchodku dostali do konca tohto roka aj jednorazový paušálny príspevok. Na utorkovej tlačovej besede to uviedol minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD).

„O tom budeme informovať neskôr,“ povedal. Pôjde o rovnakú sumu pre všetkých poberateľov dôchodkov. Maximálna suma trinástej penzie v tomto roku dosahuje 300 eur, dostávajú ju poberatelia dôchodku vo výške 268,88 eura a nižšie.

Poberateľom dôchodku v rozpätí od 268,89 eura do 963,32 eura sa suma trinásteho dôchodku znižuje až do minimálnej sumy 50,01 eura. Najnižší trinásty dôchodok vo výške 50 eur dostávajú v novembri tohto roka poberatelia, ktorí poberajú dôchodok v sume 963,33 eura a vyššie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Erik TomášPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaMF Ministerstvo financií SRMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR