MetLife pôsobí na Slovensku už 20 rokov

MetLife
MetLife

V súčasnosti má približne 600 tis. klientov.

Poisťovňa MetLife dosiahla v prvom polroku hrubé predpísané poistné na úrovni 66,9 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to nárast takmer o 10 %. V rovnakom období minulého roka to bola totiž suma 61,1 mil. eur. Technické rezervy, ktoré slúžia na krytie záväzkov do budúcnosti, predstavovali podľa vyjadrení firmy ku koncu šiesteho mesiaca tohto roka 541,8 milióna eur. Ku koncu júna minulého roka to bolo 539,8 mil. eur.
Dvadsiate výročie
Spoločnosť pôsobí na slovenskom poistnom trhu už 20 rokov. Za celé toto obdobie vydala 954 tis. poistiek a poskytuje celkové poistné krytie klientom vo výške viac ako 32,4 mld. eur. Počas dvadsiatich rokov pôsobenia vyplatila poistné plnenia vo výške 88,7 mil. eur a má takmer 10-percentný podiel na trhu životného poistenia. V súčasnosti má približne 600 tis. klientov.

Základnou filozofiou poisťovne MetLife je poskytovanie finančnej istoty, kde zákazník a rodina sú stredobodom pozornosti. Súčasťou dlhodobej produktovej stratégie spoločnosti MetLife je segmentácia, na základe ktorej spoločnosť vytvorila produkty pre rozličné segmenty klientov. Tieto sú zamerané napríklad na skupiny žien, mužov, detí, dôchodcov, zákazníkov s hypotékami a podobne.
O spoločnosti
Poisťovňa MetLife, predtým známa ako Amslico alebo Prvá Americko-slovenská poisťovňa, bola do Obchodného registra SR zapísaná v septembri 1995. Bola dcérskou spoločnosťou americkej poisťovne American Life Insurance Company (Alico), lenže poisťovňa MetLife sa dohodla s jej materskou spoločnosťou American International Group (AIG) na začiatku marca 2010, že prevezme Alico a akvizícia sa ukončila v novembri 2010. V súčasnosti funguje poisťovňa MetLife na Slovensku ako pobočka, keďže sa firma zlúčila s írskou spoločnosťou MetLife.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MetLife