Finančná správa má nového prezidenta, vymenoval ho minister Kamenický

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Jozef Kiss
Jozef Kiss. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15. decembra 12:22

Finančná správa má od piatka 15. decembra nového prezidenta. Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) vymenoval na túto pozíciu Jozefa Kissa. Šéf rezortu financií ho oficiálne uvedie do funkcie v pondelok. Informovalo o tom tlačové oddelenie ministerstva financií.

Jozef Kiss bol od júla 2021 do novembra tohto roka generálnym riaditeľom Pôdohospodárskej platobnej agentúry. Do tejto funkcie ho menoval vtedajší minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan (OĽaNO).

Prezident finančnej správy Jiří Žežulka požiadal ministra financií Ladislava Kamenického o odvolanie z funkcie z osobných dôvodov. Minister jeho žiadosti vyhovel a s účinnosťou k 14. decembru ho z funkcie odvolal.

„Bolo mi veľkou cťou viesť finančnú správu a som hrdý na výsledky, ktoré sme v uplynulých troch rokoch dosiahli. Chcel by som poďakovať svojim kolegom, súčasnému pánovi ministrovi a všetkým jeho predchodcom za príležitosť viesť túto inštitúciu. Verím, že budúci prezident finančnej správy bude pokračovať v procesoch, ktoré sa nám podarilo naštartovať,“ uviedol odchádzajúci prezident Jiří Žežulka.

Šéfom finančnej správy bol od 1. decembra 2020. Do funkcie ho uviedol vtedajší minister financií Eduard Heger (OĽaNO).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard HegerJiří ŽežulkaJozef KissLadislav Kamenický
Firmy a inštitúcie Finančná správa SRMF Ministerstvo financií SROĽANOPPA Pôdohospodárska platobná agentúraSMER-SD