Americký akciový trh si opäť pohoršil, hromadia sa obavy o stav ekonomiky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
USA, vlajka, burza, akciový trh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Americký akciový trh v stredu opäť klesol, keďže sa hromadia obavy o stav ekonomiky. Predseda Snemovne reprezentantov Kongresu USA Kevin McCarthy uviedol, že republikáni a demokrati sú stále vzdialení na rokovaniach o zvýšení dlhového stropu, aby predišli potenciálne katastrofálne ničivej neschopnosti americkej vlády uhrádzať svoje záväzky.

Vláda USA by sa mohla dostať do platobnej neschopnosti už prvého júna, ak jej Kongres nedovolí väčšie požičiavanie si.

Trhu pomohlo niekoľko firiem

Straty akciového trhu pomohlo obmedziť niekoľko firiem, ktoré vykázali silnejšie hospodárske výsledky za prvé mesiace tohto roka, ako analytici očakávali.

Akcie reťazca obchodných domov Kohl’s stúpli o 7,5 percenta po tom, ako firma za uplynulý kvartál prekvapujúco vykázala zisk. Stavebná firma Toll Brothers si pripísala 2,1 percenta po zverejnení podstatne lepších výsledkov za uplynulý štvrťrok, ako analytici predpovedali.

Index S&P 500 klesol o 0,7 percenta na 4 115,24 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,8 percenta na 32 799,92 bodu. Technologický Nasdaq si odpísal 0,6 percenta a uzavrel na úrovni 12 484,16 bodu. Akcie malých firiem tiež zamierili nadol a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,2 percenta na 1 767 bodov.

Ázijská burza uzavrela zmiešane

Vývoj na ázijskom akciovom trhu bol zmiešaný. Hlavný tokijský index Nikkei 225 vo štvrtok stúpol o 0,39 percenta, ale index hongkonskej burzy Hang Seng stratil 1,98 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite si odpísal 0,11 percenta.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Kevin McCarthy