Transpetrol plánuje navyšovať prepravu ropy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Transpetrol
Sídlo spoločnosti Transpetrol SITA

V minulom roku prepravila štátna spoločnosť slovenskou časťou ropovodu Družba zhruba 9,6 milióna ton ropy.

Preprava ropy cez Slovensko mierne vzrástla. Slovenský prepravca, spoločnosť Transpetrol, prepravil v minulom roku slovenskou časťou ropovodu Družba zhruba 9,6 milióna ton ropy. Oproti predchádzajúcemu roku tak štátna firma zaznamenala nárast prepravy o 4,5 %. Transpetrol plánuje naďalej zvyšovať prepravu ropy. „Chceme sa zamerať na využitie všetkých možnosti na zvýšenie objemu prepravy ropy prostredníctvom ropovodu Družba,“ povedal pre portál vEnergetike.sk riaditeľ právneho odboru a kontroly zastupujúci riaditeľa kancelárie generálneho riaditeľa spoločnosti Transpetrol Matej Poriez.

Slovenský prevádzkovateľ ropovodného systému by mal za vlaňajšok dosiahnuť zisk pred zdanením vo výške 6 miliónov eur. Aj v tomto roku plánuje spoločnosť dosiahnuť zisk na úrovni minulého roka. „V prípade, že nedôjde k naplneniu najvýznamnejších rizík podnikateľského plánu, plánujeme dosiahnutie zisku pred zdanením na úrovni roku 2017,“ konštatoval Poriez

Transpetrol prepravuje a skladuje ropu v Slovenskej republike. Spoločnosť zároveň prevádzkuje slovenskú časť ropovodu Družba. Prepravná kapacita slovenského úseku ropovodu Družba je 20 miliónov ton za rok a jeho dĺžka je 444 kilometrov. Firma zamestnáva takmer 300 pracovníkov a pre nasledujúce obdobie neplánuje v počte zamestnancov žiadne výrazné zmeny. Prostredníctvom ministerstva hospodárstva vlastní štát 100 % akcií v Transpetrole.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Transpetrol