Aktualizované: Šufliarsky nevylúčil obvineného Mariána K. z kruhu osôb, ktoré by mali záujem o jeho likvidáciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Šufliarsky
Peter Šufliarsky Foto: archívna, SITA/Marek Mrviš.
  • aktualizované 16. januára, 15:30

BRATISLAVA 16. januára (WebNoviny.sk) – Prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky nevylučuje obvineného podnikateľa Mariana K. z okruhu osôb, ktoré by mali záujem ho zlikvidovať.

Uviedol to na stredajšom brífingu. Informácie o údajnej príprave likvidácie Šufliarskeho priniesli médiá na jeseň 2018. Šufliarsky zdôraznil, že vždy v rámci trestných vecí Mariana K. konal v jeho neprospech.

Zistil závažné informácie

„V trestnom konaní vidím svet čierno-bielo,“ povedal s tým, že ho zaujíma len to, či je niekto trestne zodpovedný, alebo nie. To mohol byť podľa neho dôvod aj na prípravu jeho likvidácie. V tejto súvislosti podľa vlastných slov nariadil vypočutie niekoľkých osôb.

Tiež zdôraznil, že v rámci kontaktu s vyšetrovateľom a nazretia do spisu zistil závažné informácie. Podľa Šufliarskeho mohli byť v prípade jeho likvidácie uplatnené dva scenáre, detaily však neuviedol. Nepovedal ani, či v prípade vystupujú osoby obvinené v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Mariana K. podľa vlastných slov prvýkrát Šufliarsky stretol v roku 2008 na oslave narodenín vtedajšieho generálneho prokurátora. V období rokov 2008 až 2009 sa s ním stretol asi dvakrát, vždy za prítomnosti vtedajšieho generálneho prokurátora. Neskor sa podľa Šufliarskeho s ním chcel Marian K. stretnúť aj súkromne, on to však odmietol. Zdôraznil tiež, že podnikateľ nikdy na neho nemal žiadny dosah.

S Alenou Zs. nebol v kontakte

„Všetky trestné oznámenia boli vybavené v súlade so zákonom v neprospech tejto osoby,“ vyhlásil s tým, že niekoľkokrát podpisoval odloženie mimoriadnych opravných prostriedkov, ktoré obvinený požadoval.

Pokiaľ ide o údajnú nahrávku Mariana K. a bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, podľa Šufliarskeho bola postúpená na Úrad špeciálnej prokuratúry, keďže obsahuje podozrenia s korupcie a inej trestnej činnosti.

Šufliarsky v stredu takisto zdôraznil, že nebol nikdy v kontakte s obvinenou Alenou Zs., s tým, že nie je ani na sociálnych sieťach. Kontakt so ženou obvinenou v kauze vraždy Jána Kuciaka stál funkciu námestníka generálneho prokurátora pre netrestný úsek Reného Vaneka.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marián KočnerPeter Šufliarsky
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR