Vanek skončil ako námestník u Čižnára, údajne komunikoval s Alenou Zs. obvinenou v kauze Kuciak

Jaromír Čižnár, Alena Zs., René Vanek
Zľava: Generálny prokurátor Jaromír Čižnár, obvinená Alena ZS., René Vanek, bývalý námestník generálneho prokurátora. Foto: SITA - koláž WBN

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár k utorku zrušil poverenie vykonávať funkciu námestníka generálneho prokurátora SR pre netrestný úsek Renému Vanekovi.

Ako ďalej pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, dôvodom sú medializované informácie, ktoré si generálny prokurátor overil z viacerých zdrojov.

„Takéto konanie považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za nezlučiteľné s funkciou námestníka generálneho prokurátora, ktorá je jednou z najvyšších funkcií v rámci rezortu prokuratúry,“ uviedla Predajňová s tým, že o ďalšom osude Vaneka v rámci prokuratúry sa rozhodne v najbližších dňoch.

Alena Zs., obvinená z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, podľa medializovaných informácii komunikovala za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi vrátane Vaneka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Zs.Jaromír Čižnár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR