Rusko „takmer opustilo“ myšlienku vyhrať vojnu na Ukrajine, Putin vraj chce spochybniť západný systém vládnutia

Vladimir Putin
Na tejto fotografii prevzatej z videa zverejneného ruskou TV Pool v utorok 18. apríla 2023 prichádza ruský prezident Vladimir Putin na nezverejnené miesto. Kremeľ uviedol, že Putin navštívil veliteľstvo ruských jednotiek bojujúcich na Ukrajine. Foto: SITA/AP

Rusko „takmer opustilo“ myšlienku vyhrať vojnu na Ukrajine vojensky. Ako referuje web news.sky.com, povedal to bývalý britský spravodajský dôstojník MI6 Christopher Steele.

S rastúcim počtom útokov na bezvýznamné oblasti sa zdá, že Rusko využíva „všetky zásoby rakiet“ na vyvíjanie iného druhu tlaku na Ukrajinu a medzinárodné spoločenstvo, povedal Steele. „To, čo vidíme, je v skutočnosti útok na voľný obchod,“ podotkol.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Steele vraví, že Putin má určite ambície „spochybniť spôsob, akým funguje svetový trh a západný systém vládnutia vo svete“. „Rusko takmer opustilo myšlienku vyhrať túto vojnu vojensky v akomkoľvek konvenčnom zmysle.“

Steele vysvetlil, že Rusko zlyhalo vo svojich cieľoch a jeho jednotky trpia zlou morálkou a zlým vedením. Zdá sa, že existujú aj problémy s najvyšším velením krajiny, pričom niekoľko najlepších generálov sa vyslovilo proti vojnovému úsiliu.

To je skutočne významné a naznačuje to oveľa hlbší problém v rámci ruského vrchného velenia a u Ukrajincov tieto spory nevidíme,“ povedal Steele.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Putin