Rusko je posledné, ktoré by malo motív na likvidáciu Navaľného, hovorí Harabin a zhodnotil aj veľké interview s Putinom (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HARABIN: Rozhovor pre agentúru SITA
Občiansky kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Bratislava, 19. február 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Interview amerického moderátora Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimirom Putinom už presiahlo 200 milión videní.

Hlavnou témou vyše dvojhodinového rozhovoru je predovšetkým téma vojny na Ukrajine, no detailne sa prebrali aj vzťahy Ruska k NATO či k Západu.

Putin odhalil klamstvá Západu

Podľa bývalého trestného sudcu Najvyššieho súdu, exministra spravodlivosti a kandidáta na prezidenta Štefana Harabina je menovaný rozhovor výsledkom rešpektu ruského prezidenta Vladimira Putina ako jedného zo svetových lídrov.

„Putin jasne povedal a odkázal vedeniu USA, že Rusko neodovzdá ani milimeter svojich historických území. Po druhé povedal, že v prípade akéhokoľvek jadrového útoku bude protijadrový úder na stranu útočníka,“ zhodnotil Harabin najočakávanejší rozhovor roka.

„Obsah tohto interview hovorí tiež o tom, že sa preráža informačná blokáda a Putin mnohými vecami a okolnosťami, ktoré zverejnil, odhalil lži a klamstvá, ktorými Západ klame svojich občanov,“ doplnil tiež Harabin.

Celú reakciu Harabina na interview s Putinom si pozrite vo videu:

Zneužíva sa smrť Navaľného?

V piatok (16. februára) zarezonovala správa o smrti ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý zomrel vo väzenskej kolónii v Jamalskoneneckom autonómnom okruhu. Americký prezident Joe Biden takmer okamžite vyhlásil, že Putin je zodpovedný za Navaľného smrť. Témy sa však chytili aj slovenskí opoziční politici.

Celý rozhovor s Harabinom —->>>

„Vždy sa treba pýtať Cui bono? Cui prodest? – teda komu to prospelo,“reagoval v tejto súvislosti prezidentský kandidát Harabin. „Rusko je posledné, ktoré by malo motív na likvidáciu Navaľného,“ myslí si exšéf Najvyššieho súdu.

„U nás kto kričí? Tí, ktorí majú na svedomí smrť advokáta Krivočenka a Lučanského,“ poznamenal tiež Harabin. „Je to vyslovene téma, ktorá je politicky neadekvátnym spôsobom živená, a samozrejme aj z motivácie rusofóbie,“ uzavrel prezidentský kandidát.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alexej NavaľnyjŠtefan HarabinVladimir Putin