Harabin: Väzni v Leopoldove mi tlieskali, keď som prišiel. Ja sa nebojím chodiť medzi ľudí ako Čaputová (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HARABIN: Rozhovor pre agentúru SITA
Občiansky kandidát na prezidenta SR Štefan Harabin počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Bratislava, 19. február 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Bývalý trestný sudca Najvyššieho súdu, exminister spravodlivosti a aktuálne kandidát na prezidenta Štefan Harabin si nevie predstaviť, že by sa bál chodiť medzi protestujúcich ľudí tak, ako to robí prezidentka Zuzana Čaputová.

V zahraničí je zaužívaným zvykom, že ak sa pred prezidentským palácom koná protest, tamojší prezident vyjde medzi ľudí, aby sa s demonštrujúcimi porozprával a vypočul si ich sťažnosti. V prípade prezidentky Zuzany Čaputovej sme takýto krok od hlavy štátu za päť rokov jej úradovania v Prezidentskom paláci ani raz nevideli.

Iba človek, ktorý robí zlo, sa bojí

V rámci rozhovoru pre agentúru SITA sme sa prezidentského kandidáta Štefana Harabina pýtali, či by v tomto smere konal inak, ak by sa stal prezidentom. „Ja som sa nikdy nebál, keď konám zákonne a spravodlivo. Iba človek, ktorý robí zlo, ktorý koná neústavne, alebo zrádza občanov, tak ako Čaputová, sa bojí vyjsť medzi ľudí,“ reagoval na našu otázku Harabin.

Celý rozhovor so Štefanom Harabinom —>>>

„Ako minister spravodlivosti som hneď pri svojich prvých krokoch navštívil takmer všetky súdy a väznice, a bol som aj v Leopoldove. Tí väzni, ktorých som zatváral (však tam sedel aj Rigó, ktorý dostal doživotie), mi tlieskali, keď som prišiel. Pri tom som ich zatváral, ale nikomu som nedal ani o milimeter viac ako bolo treba. Presne, spravodlivo a primerane,“ uviedol Harabin.

Exšéf Najvyššieho súdu podčiarkol, že v jeho prípade je nepredstaviteľné, že by sa ako prezident bál prísť medzi občanov.

Celú reakciu Harabina a dôvody, prečo sa podľa neho prezidentka Čaputová bojí vyjsť medzi ľudí si pozrite vo videu:

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Štefan HarabinZuzana Čaputová