Richter sa cíti ako obeť opozície a jej neschopnosti viesť vecný súboj s vládou

NR SR: Návrh vyslovenia nedôvery Jánovi Richterovi
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa cíti ako obeť opozície a jej neschopnosti viesť vecný súboj s vládou.

Ako povedal v rozprave počas parlamentnej schôdze, na ktorej sa pokúsi opozícia vysloviť mu nedôveru, opozícia je stále frustrovaná z povolebného obdobia. „Teraz cíti iracionálnu šancu, že koaličné strany napodobnia deštrukčné správanie SaS z roku 2011. Táto schôdza je prejav neschopnosti opozície viesť vecný súboj s politikou vlády. Očakávam, že budem terčov útokov,“ povedal.

Podľa Richtera vo štvrtok parlament nerokuje o reálnom probléme a opozícia nepredkladá realistické riešenia. Zdôraznil, že koalícia diskutuje o opatreniach na zlepšenie života ľudí, ale opozícia je stále pod vplyvom neúspechu z parlamentných volieb. „Návrh na odvolanie obsahuje bezobsažné informácie,“ konštatoval.

Richter tvrdí, že sa ocitol medzi dvoma mlynskými kameňmi, keď opozícia žiada zavrieť zariadenie Čistý deň a jeho klienti ho žiadajú, aby akreditáciu zariadeniu ponechal. „Stal som sa nevyberaným terčom útokov. Vylievate vedrá špiny na mňa ako na ministra a človeka,“ uviedol s tým, že opozícia používa najprimitívnejšie obvinenia, že si do resocializačného zariadenia chodil užívať. „Vyčítate mi nekompetentnosť, ale nekompetentne by ministerstvo postupovalo, keby sa riadilo vášňami, nie dôkazmi,“ zdôraznil.

Podľa ministra akreditačná komisia rieši okrem Čistého dňa aj ďalšie dve strediská. Jedno, pretože prekročilo kapacity a druhé pre sťažnosť rodiča. „K Čistému dňu sme nepristupovali ako k jednotlivému zariadeniu. Môj záujem bol riešiť komplexne problém resocializácie,“ uviedol. Richter od 1. januára 2018 sľubuje funkčné resocializačné štátne zariadenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Richter
Firmy a inštitúcie Most-HídMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana