Fico označil schôdzu o Richterovi za účelovú, poslanci Smeru-SD opustili rokovaciu sálu

Robert Fico
Expremiér a šéf strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 7. septembra (WebNoviny.sk) – Poslanci Smeru-SD po vystúpení premiéra Roberta Fica z rokovacej sály odišli. Na mimoriadnej schôdzi k odvolávaniu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera sa nezúčastnia až do záverečného hlasovania.

Ako Fico uviedol, opozičná poslankyňa Natália Blahová z SaS vo svojom vystúpení neuviedla jediný dôkaz, že by sa Richter dopustil korupčného správania, z ktorého ho obviňuje. „Vláda sa zaoberala týmto návrhom o vyslovení nedôvery ministrovi v stredu na rokovaní a prijala uznesenie,“ povedal Fico s tým, že vláda si za Richterom stojí.

Podľa predsedu vlády Richter urobil množstvo krokov v spolupráci s políciou, rozhodol o odobratí akreditácie Čistému dňu.

Fico ministrovi poďakoval za tieto za kroky. „Schôdza je absolútne účelová,“ povedal premiér a dodal, že opozícia schôdzu zneužíva na politické ciele. „Minister Richter je najúspešnejší minister, akého sme kedy mali,“ dodal Fico s tým, že výsledky v nezamestnanosti a ďalších aspektoch hovoria o kvalitách Richtera.

„Odporúčam sa na tejto schôdzi nezúčastňovať,“ povedal Fico. Poslanci Smeru-SD sa zúčastnia až záverečného hlasovania o vyslovení nedôvery. Fico Richtera vyzval, aby selektoval, čo a od koho bude počas schôdze počúvať. Následne premiér aj predseda NR SR Andrej Danko zo sály odišli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárJán RichterNatália BlahováRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídMPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana