Polícia nasadí do ulíc viac hliadok, budú kontrolovať verejný poriadok a dodržiavanie protipandemických opatrení

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, nelegálna migrácia, domová prehliadka

Polícia počas najbližších dní posilní výkon služby. Policajti budú zaradení podľa potreby, vývoja situácie a aj na základe platných protipandemických opatrení. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Viac o téme: Koronavírus

Viac policajtov bude dohliadať na verejný poriadok ako aj na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Ďalší budú kontrolovať dodržiavanie platných protipandemických opatrení, ako napríklad povinnosť nosiť respirátor, zákaz vychádzania či zákaz otvorenia prevádzok. V prípade zistenia porušení budú policajti postupovať štandardným spôsobom. Každý prípad posúdia individuálne, následne uložia pokutu na mieste v blokovom konaní, prípadne postúpia na príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Tento týždeň (27. – 30. decembra 2021) takmer 8 630 policajtov skontrolovalo 25 108 osôb. Zistili 653 priestupkov a deliktov súvisiacich s porušením protipandemických opatrení ako lekárom stanovená karanténa, zákaz otvorenia prevádzok, zákaz vychádzania či povinnosť prekrytia dýchacích ciest.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR