Pellegriniho Hlas podržal Danka a nedovolil diskutovať o jeho odvolávaní, vyčíta Majerský

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Ustanovujúca schôdza parlamentu
Poslanec parlamentu za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) František Majerský skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 25. október 2023. Foto: archívne, SITA/Diana Černak.
Tento článok pre vás načítala AI.

Poslanci strany Hlas-SD podpredsedu parlamentu a predsedu Slovenskej národnej strany Andreja Danka podržali a nedovolili diskutovať o jeho odvolávaní v Národnej rade (NR) SR.

Kresťanskodemokratické hnutie tak zareagovalo na neotvorenie schôdze k Dankovmu odvolávaniu. „To, že Andrej Danko prišiel o vodičský preukaz dokazuje, že pochybil,“ vraví poslanec za KDH František Majerský.

Poukázal pri tom na to, že predseda Hlasu a predseda NR SR Peter Pellegrini vyzýval Danka na vyvodenie osobnej zodpovednosti.

„Na jednu vec je to však dobré, aspoň celé Slovensko môže vidieť, ako vyzerá nová politická kultúra, ktorú pred voľbami sľuboval Peter Pellegrini,” skonštatoval F. Majerský.

Poslanci nebudú odvolávať podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) z funkcie. Mimoriadna schôdza k jeho odvolaniu síce bola otvorená, avšak zákonodarci neschválili program.

Za odobrenie programu z prítomných 126 poslancov hlasovalo 52, 49 bolo proti a 25 zákonodarcov sa zdržalo. Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) ju preto ukončil. Dôvodom Dankovho odvolávania bola jeho dopravná nehoda z 11. januára.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoFrantišek MajerskýPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas-SDKDH Kresťanskodemokratické hnutieSNS Slovenská národná strana