Nezamestnanosť v okrese Trebišov klesla, Pellegriniho vláda ho podporí miliónovou dotáciou

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rokovanie 156. schôdze vlády SR
Zľava: Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR László Sólymos, predseda vlády SR Peter Pellegrini a podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši pred začiatkom výjazdového rokovania 156. schôdze vlády SR v Trebišove. Trebišov, 15. máj 2019. Foto: SITA/Ivan Fleischer

TREBIŠOV 15. mája (WebNoviny.sk) – Od mája minulého roku vytvorili v okrese Trebišov s podporou financií z vládneho akčného plánu 1 262 nových pracovných miest.

Miera nezamestnanosti oproti minulému roku klesla o 1,2 percentuálneho bodu na 11,5 percenta, čím sa okres už rok pred skončením akčného plánu dostal pod predpokladanú cieľovú mieru nezamestnanosti stanovenú v roku 2016 na 14 percent.

Konštatovala to v stredu vláda na svojom výjazdovom rokovaní v Trebišove. Kabinet zároveň vyčlenil dotáciu pre samosprávy a organizácie v okrese presahujúcu 1,2 milióna eur.

Do okresu by mohli prísť noví investori

V okrese Trebišov sa podarilo znížiť počet dlhodobo nezamestnaných. To sú tí, ktorí majú najväčšie problémy nájsť si prácu. To sú tie najzraniteľnejšie skupiny a v Trebišove sa podarilo tento počet znížiť o 50 percent,“ uviedol na tlačovej besede predseda vlády Peter Pellegrini.

Akčný plán mal ambíciu vytvoriť viac ako 1 500 pracovných miest. K dnešnému dňu je v okrese Trebišov vytvorených viac ako 2 700 nových pracovných miest, čiže aj tento parameter sa podarilo naplniť a je perspektíva, že tu prídu noví investori,“ uviedol na tlačovej besede po rokovaní vlády jej podpredseda Richard Raši.

Rozdelili viac ako milión eur

Akčný plán okresu Trebišov ministri schválili ešte v roku 2016 s predpokladaným rozpočtom 92,6 milióna eur.

Vláda ako tradične na výjazdových rokovaniach vyčlenila aj v Trebišove dotáciu pre samosprávy a organizácie v okrese. Na 73 projektov rozdelila spolu vyše 1,2 milióna eur. Mesto Trebišov získalo na zateplenie a revitalizáciu kultúrneho strediska príspevok 200-tisíc eur.

Z ďalších podporených projektov pôjde 90-tisíc na rekonštrukciu a modernizáciu domu smútku v Čiernej nad Tisou a 34-tisíc na rekonštrukciu Klubu dôchodcov v Sečovciach.

Do pôvodného zoznamu priamo na zasadnutí pribudla dotácia 130-tisíc eur na dokončenie infraštruktúry štadióna v Trebišove, 100-tisíc eur na rekonštrukciu miestnych komunikácii v Kráľovskom Chlmci a 20-tisíc pre sociálny podnik v obci Veľaty.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter PellegriniRichard Raši
Firmy a inštitúcie Vláda SR