Poľnohospodári nepotrebujú premiéra v žite, ale férové podnikateľské prostredie, tvrdia liberáli (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB strany SaS
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) kritizovala premiéra Roberta Fica za jeho pondelkové populistické kroky, ktoré zahŕňali fotografovanie sa v poli so žatvou. Podľa SaS poľnohospodári nepotrebujú premiéra v žite, ale férové podnikateľské prostredie, spravodlivosť, funkčné súdnictvo a úradníkov, ktorí nešpekulujú.

„Robert Fico si zjavne myslí, že takto poľnohospodárom a podnikateľom v tomto odvetví dokáže, ako mu na ich práci záleží,“ uviedla strana SaS.

Len prázdne gestá

Podľa predsedu SaS Branislava Gröhlinga sú premiérove činy len prázdne gestá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Malí roľníci a statkári sú touto vládou utláčaní a byrokraticky preťažení. Ak Robert Fico hovorí o kvalitnom sociálnom dialógu, jednoducho klame. Obracajú sa na nás desiatky poľnohospodárov, ktorých sužujú vyššie dane a odvody a ktorí sú vládou ignorovaní,“ povedal Gröhling. Fotografie so slamou sú podľa neho nedostatočné bez konkrétnych opatrení na pomoc poľnohospodárom.

Žiadna pomoc poľnohospodárom

Alojz Hlina, poslanec NR SR za SaS, tiež kritizoval premiéra za jeho slová o ekonomike a reálnych mzdách.

„Predseda vlády zrejme považoval chodenie po poli za kľúčový parameter pomoci poľnohospodárom. Vravel, ako je všetko v poriadku, ako ekonomika šliape, ale neodznelo nič, čo by pomohlo poľnohospodárom,“ uviedol Hlina. Podľa neho poľnohospodári potrebujú férové prideľovanie podpory, spravodlivosť a funkčné súdnictvo. „Potrebujú pozemkové právo, funkčné softvéry, ale aj to, aby poľovníci neničili úrodu,“ dodal Hlina.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaBranislav GröhlingRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita