Opozičné strany upozornili na nevyplatenie priamych platieb pre poľnohospodárov, hrozia zvolaním mimoriadneho výboru (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB strán KDH, SaS a hnutia Slovensko
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Opozičné strany KDH, SaS a hnutie Slovensko vyzvali ministra pôdohospodárstva Takáča, aby prioritne riešil situáciu s priamymi platbami pre poľnohospodárov, ktoré sľúbil vyplatiť do konca januára. Opoziční poslanci preto chcú na budúci týždeň zvolať mimoriadny výbor.

„Dostali sme od ministra explicitný prísľub, že sa všetko doplatí do konca januára. Budúci týždeň je koniec januára a poľnohospodári nemajú žiadne informácie či avíza o tom, že sa niečo chystá a termín sa blíži,“ vysvetlil Alojz Hlina (SaS), člen výboru a poslanec NR SR.

Marián Čaučík (KDH) sa bude na mimoriadnom výbore opäť dopytovať aj na situáciu mladých farmárov, na ktorú už upozorňoval v decembri.

,,Jednou z priorít ministra musia byť aj mladí farmári, ktorí musia vracať dotácie vo výške 35-tisíc eur. Desiatky z nich to môže zlikvidovať, ide im o existenciu, toto nemôžeme nechať len tak,“ uzavrel Čaučík, poslanec NR SR a člen výboru.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaMarián ČaučíkRichard Takáč
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMatovičovo hnutie SlovenskoMPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRNR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a Solidarita