ZSSK pokračuje v aktualizácii a údržbe systémov, predaj lístkov bude opäť obmedzený

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Rýchlik, ZSSK, vlak
Foto: ilustračné, FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upozornila opäť na obmedzenie predaja cestovných lístkov. Dôvodom ďalšej plánovanej prevádzkovej údržby jej systémov počas dvoch nasledujúcich nocí je ich aktualizácia.

Národný vlakový osobný dopravca v pondelok informoval, že predaj cestovných dokladov a rezervácií bude obmedzený v nočných hodinách z pondelka 20. na utorok 21. mája a z utorka 21. na stredu 22. mája od 22:30 do 3:00.

Nákup lístkov bez obmedzení

„V čase aktualizácií nebude možný nákup cestovných dokladov prostredníctvom e-shopu ZSSK a mobilnej aplikácie Ideme vlakom,“ uviedol hovorca dopravcu Dominik Drevický.

Bez obmedzení bude podľa neho možný iba nákup cestovných lístkov u vlakového personálu, a to bez sankcie, prípadne SMS-kou na číslach 2255 a 2233. ZSSK odporúča cestujúcim, aby si v prípade, ak budú v uvedenom čase cestovať, lístky zakúpili v predstihu online alebo v jej pokladniciach.

Kvalitnejšie služby

„Vďaka aktualizáciám predajných systémov môže ZSSK ponúkať ešte kvalitnejšie služby,“ poznamenal k odstávke Dominik Drevický. ZSSK sa za prípadné komplikácie či znížený komfort počas nákupu cestovných dokladov spôsobený týmto obmedzením ospravedlňuje.

Železničná spoločnosť Slovensko vznikla začiatkom roku 2005, je jedným z troch nástupníckych podnikov pôvodne jednotných železníc popri operátorovi infraštruktúry Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) a nákladnom dopravcovi Železničná spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO).

Vlaky zastavujú v 705 staniciach

ZSSK vypravuje denne priemerne 1 723 vlakov, z toho osem IC vlakov, 273 ostatných diaľkových vlakov a 1 442 regionálnych a prímestských spojov. Zastavujú v 705 staniciach a na zastávkach, jazdia na linkách po 2 840 kilometroch tratí na Slovensku.

Akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy SR, ktoré si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Spoločnosť má základné imanie 212,4 milióna eur, prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá – rušne, vozne, vlakové súpravy.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dominik Drevický
Firmy a inštitúcie Ministerstvo dopravy SRŽelezničnú spoločnosť Cargo Slovakia (ZSSK CARGO)ŽSR Železnice Slovenskej republikyZSSK Železničná spoločnosť Slovensko