Železničnú dopravu na úseku medzi Levicami a Podhájskou čakajú rekonštrukčné práce, viaceré vlaky nahradia autobusy

vlak
Foto: ZSSK, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Železničnú dopravu na traťovom úseku medzi Levicami a Podhájskou od 7. do 9. septembra obmedzujú plánované rekonštrukčné práce. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z tohto dôvodu za viaceré vlaky zaviedla náhradnú autobusovú dopravu.

Výluky sa týkajú ôsmich rýchlikov

Týka sa to ôsmich rýchlikov na linke Bratislava hl. st. – Banská Bystrica a späť od štvrtka do soboty, ôsmich osobných vlakov vo štvrtok, v piatok a šiestich v sobotu. Národný osobný dopravca o tom informoval na portáli s tým, že vlaky pre výluku môžu meškať približne 25 minút, ale čakanie prípojných vlakov nezaručuje.

Náhradná autobusová doprava na spomínanom úseku v týchto dňoch funguje počnúc rýchlikmi Bratislava hl. st. 8:04 – Podhájska 9:33 – Levice 9:58 – Banská Bystrica 11:45 a Banská Bystrica 8:12 – Levice 10:01 – Podhájska 10:25 – Bratislava hl. st. 11:58.

Osobné vlaky nahradené autobusmi

Trvá po osobný vlak Nové Zámky 15:03 – Beša 16:05 – Levice 16:33 a rýchlik Banská Bystrica 14:12 – Levice 16:01 – Podhájska 16:25 – Bratislava hl. st. 17:58. Rekonštrukčné práce na infraštruktúre podľa železničiarov trvajú denne v čase od 8:40 do 16:30.

Náhradné autobusy za vlaky jazdia od stanice v Leviciach po paralelnej ceste na trase Kalná nad Hronom, Lok, Horný Pial, Beša, Pozba k stanici Podhájska a opačne. Výluka na úseku Levice – Podhájska má pokračovať aj v nasledujúcom týždni.

Traťový úsek Podhájska – Levice v dĺžke 28 kilometrov je súčasťou železničnej trate Nové Zámky – Zvolen dlhej 130 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko